• |
ide | kryesore

I hodhi ujë opozitës në Kuvend, Bushati tregon çfarë i tha Rama

Lajme, Të fundit

I ftuar mbrëmjen në “Zonë e Lirë”, Ditmir Bushati ka folur për reagimin e tij disa javë më parë në Parlament, kur u iu përgjigj me ujë deputetëve të opozitës, ndërsa ata hodhën miell në drejtim të kabinetit qeveritar.

“Ka qenë një reagim atipik. Nuk e kam zakon atë lloj reagimi. Kishte mbaruar faza e miellit dhe kishte filluar ajo e vezëve. Është pjesë e veseve njerëzore. Çfarë më tha Rama? U habit se unë jam një njeri i thjeshtë. Janë raste që ndodhin dhe në vende të tjera”, – tha ministri i jashtëm. Për këtë gjest Bushati u përjashtua 10 ditë nga punimet e Kuvendit. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu