• |
ide | kryesore

PD denoncon Nikollën: Po mbledh të dhënat personale të prindërve, do përdoren për zgjedhjet

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike denoncoi sot një urdhër të Ministrisë së Arsimit që të gjithë nxënësit të plotësojnë të dhënat personale të prindërve, informacione që sipas tyre do të përdoren për zgjedhjet e ardhshme. Përmes një deklarate nga selia blu, deputetja e PD-së Albana Vokshi tha se formulari i shpërndarë me urdhër të Lindita Nikollës nëpër shkolla është antikushtetues dhe se kundër ligjit për mbrojtjen e të dhënave personale. Mes të tjerash PD i bëri thirrje qytetarëve që mos të bien pre e këtyre provokimeve pasi të dhënat e tyre do të përdoren për shantazhe dhe blerje vote.

Mësuesve u është kërkuar nga ministrja e arsimit që të marrin sa më shpejt të gjitha të dhënat personale të prindërve për të plotësuar formularin e shpërndarë nga kryeministria; kartën e identiteti, e-mailet, të dhënat personale të të dy prindërve. Prindërit duhet të plotësojnë sipas urdhrit të paligjshme, të dalë nga zyra e Kryeministrisë dhe projekti është mbajtur i fshehtë. Ne dyshojmë se ato të dhëna do të përdoren në zgjedhje. Që mbrëmë PD e denoncoi këtë akt antikushtetues pasi u njoh me shqetësimi e prindërve. PD verifikimi se në e-mailin e MAS, që brenda datës 10 maj formulari të jetë i plotësuar sipas udhëzimit Urdhri i Ramës dhe Nikollës shkel haptas kushtetutën dhe ligjin për të dhënat personale.”, – tha Vokshi.


3 Comments

  1. Pastaj -me tha -nipi mua sa e ke numurin e kembes .Perse i thashe une . .Do mbushim kete formularin se na i do mesuesja .

  2. Hahahahaha ,hihihihihi ,huhuhuhuu.Po vjen momenti i qadres nr 2 para zgjedhjeve te tjera.hahahahaha ,o stalin t qifte komentusi ari ty or daku.

  3. Ju nuk beni te qarte per cfare qellimi plotesohet ky formular por beni thirrje per kundershtim te tij mbasi ju dyshoni se te dhenat do te perdoren per zgjedhjet.
    Nuk behet politike mbi dyshime por mbi programe dhe argumenta.
    Po te niseshim nga dyshimet Sali Berisha duhet te kalbej tere jeten ne burg, duke filluar qe nga qenia e tij prej komunisti, firmat piramidale apo sic ai vete i quajti bankat e Zvcres, furnizimi me karburant i ushtrise Milloshevicit, Gerdeci, 21 Janari, arsyea politike qe lejoi kultivimin e droges ne Lazarat……………mund te vazhdoj keshtu te shkruaj nje “roman” te tere, qe ne fund te fundit nje mal me dyshime nuk eshte me dyshim por vertetsi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu