• |
ide | kryesore

Cudit Karlo Bolino: “Fakti që Tahiri i dha makinën trafikantëve është provë e pafajsisë së tij”

Të fundit

Pronari i “Shqiptarja.com, Karlo Bolino duket se nuk përdor më frena. Në një shkrim ku ka marrë përsipër të analizojë atë që e quan si aktin kurajoz të Tahirit, gazetari italo shqiptar shqyrton edhe mungesën e provave që tani për tani bëjnë të pamundur arrestimin e ish ministrit të brendëshëm. Pasi vëren me të drejtë se “Ato që gjashtë muaj më parë iu paraqitën Komisionit Parlamentar të Mandateve dhe që përfunduan më pas nëpër media, nuk janë prova që ta
mbërthejnë Saimir Tahirin me ndonjë përgjegjësi penale” Bolino shton se: “Fakti që dy trakantë, edhe pse
kushërinj, flasin për të në një përgjim telefonik, nuk është një provë gjyqësore”. Por nëse për këtë dy argument në një mbrojtje të sforcuar për aktin kurajoz të Tahirit, Bolino mund të këtë të drejtë ai kalon cdo limit kur bën arsyetimin e mëposhtëm:  “fakti pse i ka shitur makinën kushëririt trakant dhe që e ka takuar jashtë shtetit kur ishte për pushime
me grua e fëmijë nuk e bën atë trafikant droge. Madje, është kaq e pabesueshme që një ministër ta ketë lejuar të përdoret kaq lirisht makina e tij si mbulim për një trakant, saqë kjo duket më shumë si një provë në favor të besueshmërisë së Tahirit, se sa për të kundërtën”.

11 Comments

 1. Eja o Bolino ne Shqypni qe te mesosh pak nga mantaliteti i pushtetarit albanez qe kur i hyne vetja ne qef kujton se nuk e ze plumbi i armikut dhe nuk ka Zot ne Bote qe ta ndaloje ne veprimet e tij mafioze,

  SAJE QORRI U BE KAQ ARROGANT DHE FODULL SA VETURA E TIJ I DUKEJ NJE PALO GJE DHE KUR KOMISARI I POLICISE DRITAN ZAGANI E AKUZOI DIREKT TEK EDI RAMA KETA TE DY E RASEN NE BURG DHE E MASAKRUAN ME LIBER SHPIE, NJESOJ SI ENVERI NE KOHEN E PARTISE SE PUNES.

  He mo PEPINO Bolino ja ke degjuar emerin Dritan Zaganit, Komisarit te Policise se shtetit qe zbuloi “LA PIOVREN” e Rilindjes Enveriste ne Shqypni?

  Eja o PEPINO Bolino ketej nga Shqypnia se ta spjegon Taualnt Balla si Saje Qorri i Edvinit e beri Rezilin e Xibrakes si nje Fitorje te Partise,

  sepse:

  A e ke lexuar historine e al Capones qe nuk i gjeten asnjehere prova per krimet e tij, megjithese ishte ne rruge te shtinte ne dore gjithe pushtetin ne Cikago dhe SHBA.

 2. kar e bole e ruqit,xhafes siq esht dhe vet edvini esht bolino.ky vetem tu lepin bythen kriminelve din.me qfare kujtoni e mban ky gazeten e tij pos me para droge siq mbahen top chanel,vizipn plus,ora,klan,e simotrat e tyre .3 miljon banor 300 tv ,ertv esht tashe nena e tyre.

 3. Carlo eshte ilac per ne shqiptaret; na rikonfirmon se ne bote ka edhe me te poshter, interesaxhij dhe delinkuenta se ne! Madje edhe ne G7!

 4. Keta shesin jo vetem atdheun por edhe familjen e tyre per para.dhe te mendosh qe shteti i tij eshte ai qe hetoi dhe vuri ne rrezik jeten e agjenteve per te kopsitur nje super dosje.merr valixhen me para ky pepino i peshtire dhe thote sajmir qorri eshte i pafajshem.o zot nqs ekziston ver doren mbi keta vemje dhe permblidhi nje sahat e me pare sepse populli trim albaneze eshte ne gjume letargjik dhe per nja 200 vjet.

 5. Po per ty o Bushat ordiner prova jane lloqet e qytetarit dixhital… pa na i rendit ti provat njehere…. je aq legen sa merr per gru gruan e shokut!!!

 6. Po pse more pseudogazetar mos te besohet e kubderta.. ajo qe ky fare ministri kishte aq siguri dhe duar te lira sa nuk llogariste asgje dhe nuk ndalej para asnjelloj situate vecse te permbushte qellimin per te bere leke.
  Por ti z.Bollino ke nje disavantazh te madh.. per fat shqiptaret te njohin prej 20 e kusur vitesh.. dhe e dijne fare mire se kujt i sherbejne mediat tuaja.. dhe kujt i sherbeni ju personalisht.

 7. Erdhi kulish e na u be qen stani ketu ne shqiperi, se te ish atje nga ka ardhur akoma gazetaruc ka patur per te qene. Gjithmone ne mbeshtetje te socialisteve, e sot te ;;rilindasve, i mshefur paste drejtes gazetareske, e ne menyre mafioze ka rritur propaganden e tije me shtypin e TV, por keto me parat eshqiptareve. Sot me mburojen qe ka i del ne mbrojtje ish ministrit, e sigurisht edhe KM mafioz qe e mbushen token shqiptare me kanabis, dhe mbyten tregun italiane europian, e ky si vegel propagandistikee qelbesirave po i mbron akoma me propaganden e tije.Kur ishte piku i nxehjes politike, qe beri bum droga ku na ishe zotrote? a po jepje kontribut ne rrugen e trafikanteve? Me kete qe na thua trego qe edhe ti je jo ne tepsi por ne taven e madhe te RAMES me te gjithe bemat e tije. DO HASHE SA TE KESHE JORGANIN.

 8. Ka ardhur -pipinua-dhe eshte pronar i gazates –Shqiptarja.com–e theksoj –Shqiptarja-o pika ne bythet o njerez lapashane gazete shqiptare me pronar italian Ku ka arritur injoranca juaj e kini shitur bythen me qindra here ne keta mafiozet qe vine dhe pastrojne parate ketu ne lavatricen e madhe me emrin—SHqiperi–

 9. Po çfarë “provash” kërkojnë kësisoj gazetarësh për Tahirin që ai të shkojë para drejtësisë ?
  Medemek bisedat konfidenciale të përgjuara nga antimafia italiane, që kanë nxjerrë Tahirin si përfitues milionash nga bandat e drogës, nuk qenkan “fakte”.
  Ja vërtetë po i konsiderojmë këto si fakte të pamjaftueshme.
  Po pse a mos ju paskan plasur sytë e qenkan verbuar e shurdhuar këta “gazetarë”, që Shqipëria gjatë kohës që ministër i mbrendshëm ishte Tahiri, Shqipëria u mboll e tëra me kanabis ?
  Ja ta zemë se Tahiri e Rama qenkan të “kulluar” e të pafajshëm për qindra tonët e kanabisit që kalonin nën hundët e policisë shqiptare e kapeshin nga policitë e vendeve fqinje.
  Po kush i përzgjodhi këta oficerë policie që të bëheshin pjesë e këtij skandali ?
  Ja ta zemë se historia e Tahirit me shitblerjen e audit të tij tek një grup mafioz trafikantësh, është histori “e trilluar” nga “armiqtë e mbrendshëm e të jashtëm”.
  Por a nuk do të mjaftonte vetëm fakti i verifikuar se me makinën e këtij ministri, të shitur apo të pa shitur, është trafikuar drogë në Greqi e Itali që ky person të dënohet e jo të “shkarkohet” nga detyra ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *