• |
ide | kryesore

PD: Si ka mundësi që Tahiri shëtit ende i lirë?!

Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj reagoi në lidhje me mandatin e ish- ministrit Saimir Tahiri.
Ai u shpreh se dy ditë pasi Tahiri, me marrëveshje me Ramën hoqi dorë nga mandati i deputetit ai vazhdon të jetë i lirë. Alibeaj thekson se në këto 6 muaj, Edi Rama shkatërroi reformën e drejtësisë, duke e rrëmbyer si një kriminel i vërtetë, Prokurorin e Përgjithshëm dhe duke e vendosur nën këmbë Drejtësinë.

Reagimi

“Nuk ia dorëzoi drejtësisë, 6 muaj më parë, duke iu bërë barrikadë me imunitetin. Në këto 6 muaj, nuk ia dorëzoi drejtësisë Saimir Tahirin, më justifikimin se nuk kishte prova dhe ndërkohë shkatërroi çdo provë që do të inkriminonte ministrin e tij të preferuar dhe atë vet. E në fakt si Ponc Pilati, nuk lan dot duart nga këto 4 vjet të kanabizimit të Shqipërisë, të kthimit të saj në Far West-in kriminalitetit shqiptar sado të përpiqet që me skenarë filmash të mashtrojë shqiptarët dhe mbarë botën. E ndërsa teatri mes regjisor ER dhe aktor ST vazhdon të shfaqet në media, ministri i Brendshëm aktual, Agron Xhafaj po vë në zbatim një plan po kaq kriminal sa kanabizimi i Shqipërisë. Ministri gënjen duke bërë fushata nëpër rrethe duke lajmëruar nxjerrjen e Shqipërisë nga harta e drogës, por nuk sheh dhe dëgjon lajmet për tonelatat e drogës Made in Albania në brigjet italiane apo greke”, tha Alibeaj.

19 Comments

 1. Ti duhet te denohesh i pari si terrorist islamik.Kujtoje pak te shkuaren tende islamike.Ti kodosh e i pacipe,qe s,mban dot ushkurin e potureve te tua duhet te jesh para ligjit.Vrases e terrorist.E ka njohur mire Enveri familjen tende.

 2. ahaha… Nese Tahiri do te dali i pafajshem… keta qelbesirat e PDs do bertasin… Rama ka blere drejtesine.. Rama ka futur ne xhep prokurorine…

  Keta jane vertet qesharake. Tamam ne nivelin e _arit.

  1. 13579 mbolli rama e tahiri kanabisin ne prapanicen tend qe nuk e pan lu e vllahutin apo ishte e mbjellur kudo ne qelbesiristan.

 3. i paka leshuar krymbat e qenefit negjmija,sa krymbi ketu lili,noku dhe tash qe krymbat po vlojn paska filluar ruqi,xhafa e frroket ti bejn me shifra,si krymbi i qenefit me numer 13579.pyes rama qfar numri krymbi ka me siguri 0000001,se nje miljon qelbesira jen.

 4. O ari or kokeloqe , ti dhe tipat si ti jeni fajtore per opinionin qe krijojne shqiptaret e pavendosur per te djathten. Qepe halen se me teper i prish pune te djathtes me keto mutsira qe nxjerr nga goja(tastiera).

 5. Ti je me i zi se Tahiri! Juve jeni justifikimi me i mire per Ramen qe rri akoma ne pushtet. Keta qe qeverisin me te gjatin ne krye jane nje bande plackitesish, hajdutesh ordinere. Kurse juve ishit pervec se hajdute, dhe vrasesh. Ndaj keta qe jane po vazhdojne te qeverisin, se dhe njerezit e shkrete nuk dine per ke te ngrihen. Se kuptoni akoma qe dhe koha juaj ka mbaruar!!! Jeni te gjithe njesoj! Te fryre me para, te lidhur me kriminele, i keni fut dhe nje nuse te re, dhe mendoni se jeni gati per pushtet. Si nuk u ngopet!!!

 6. Paskan dale qe ne mengjes
  keta morrat e kuq
  grine sallate me komente
  si nuk e harruan kete dreq -huq-

  verr-verret s’kane te mbaruar
  vjellin -vjellin vetem vrer
  me duket se keta jane
  pioneret e ”xhaxhit”erdhjer

  po si nuk ju mbyll goja valle
  ketyre te pa cipeve -alabake-
  pesedhjet vjet diktature
  i lyen duart me gjak

  vrane prene dhe burgosen
  eshtrat e tyre ja u syrgjynosen
  pjella e tyre sot valle
  pse kaq shpejt u brmosen

  dalin posht e lart dhe derdellitin
  bemat e tyre i harrojne
  nuk kane vdekur akoma ata njerez
  qe dhe sot i kujtojne

  posht e lart lehin si zagaret
  e shajne e shajne keta njerez te mekur
  ju kojtojme ketyre qenve
  se koha e tyre tashme ka vdekur..

 7. Qenke shkrimtar dhe poet i modh or daku. Bravo t qoft dhe shyqyr qi erdh demokracia qi t shkrush edhe ti poezi j. Me 1 fjale rron shqiponja n maj t malit ,rron edhe miza n byth t kalit.

 8. Te ka mbetur nje fije shprese
  ti me pseudonimin-anti harrese-
  me duket se do te dali huq
  po te them ty -morr-i kuq

  o qyqar o i harruar
  koha jote ka perenduar
  deri dje ishit strukur si minj
  sot e nxoret koken si -korbat-e zinj

  ne rrime ne majet te malit
  ju u futet ne bythet te kalit
  sa per poezi ti o -druge-
  te vertit ne majet-k-si fuge .

  1. O daku per nga mjeshteria poetike qenke i papare ,tamam si magjari kur “kendon “ne opera .Perpiqu ti nderrosh pak skemat e rimave dhe mos u perqendro vetem tek abab dhe aabb ,se keto lloj rimash i perdorin femijet e klasave fillore .

 9. Therret hajduti kapeni hajdutin! Te jete por ate opoziten qe beni ju, ketu skishte per te ndryshuar gje. Ju jeni nje, pozite opozite. Mbroni njeri tjetrin, mbroni pasurite e njeri tjetri duke shkembyer ne paqe e me kompromis pushtetin. Jane amerikanet dhe europianet qe me presion dhe dhune jua kane futur kembet ne nje kepuce. Mbase ka ardhur koha te lani ca mekate. Flisni si gjela, gjithe pordhe. Populli nuk eshte dashnorja juaj, qe kur mbaroni konferencen ju ben elozhe. Uleni koken, dhe shkoni beni ndonje pune te zanatit tuaj, se nuk vidhet gjithe jeten nga pushteti.

 10. Ata prokuroret qe e akuzuan dhe pastaj kerkuan arrestimin e tij, mesa dij une ne pune jane prape. Çfare po presin? Ku eshte arrestimi? Kush po i ndalon tani? Ata i kishin provat per ta arrestuar qe nje vite e kusur perpara. Tani do ta kene dosjen plot, apo jo.

 11. Me sungjerimin tend po e nderroj -rimen-

  ————-Ti o vellai -k.arit
  —————i ngjake tamam magjarit
  —————une ne koket ty te dhjes
  ————–o njeriu -anti harrese-
  —————-ty te ha fundi i kuurizit
  —————-kruaje me drune e murrizit.

 12. Prap me doli ky topi i kandarit
  qe me ngjan si vellai i karit
  bashke me tjetrin -anti harrese-
  si keta bej c’o mengjez

  keta mund te jen injejti person
  te kruajne bythen e kerkojn
  te kam thene dhe me pare
  grua,nene e moter ini te share

  per te keqe ja u shperblevsha
  c’ju mban pragu ju shkerdhevsha
  dhe nje here ta mendoni
  kur me tjetrin debatoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu