• |
ide | kryesore

Këshilli i Lartë i Drejtësisë kthen në detyrë gjyqtaren Shpresa Becaj, rikonfirmohet në Apelin e Tiranës

Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur që të rikthejë në detyrë gjyqtaren Shpresa Becaj. Ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë ka mundur të fitojë betejën ligjore me KLD, ndërsa ka marrë me gjyq vendin e emërimit të saj si gjyqtare në Gjykatën e Apelit Tiranë.


Në detyrë është kthyer edhe gjyqtarja e Elbasanit Pajtime Fetahu, e cila ishte pezulluar. Ndërkohë, probleme paraqiten edhe në Gjykatën e Apelit Administrativ. Mësohet se KLD ka shpallur vende vakante në gjykatat e rretheve; Krujë, Kavajë, dhe Lushnjë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *