• |
ide | kryesore

Kryeprokurorja Arta Marku shkarkon Besim Hajdarmataj, prokurorin e çështjes ‘Tahiri’

Lajme, Të fundit

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka shkarkuar nga detyra një prej drejtuesve më të rëndësishme të akuzës në vend. Bëhet fjalë për Kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Besim Hajdarmatar.


Mësohet se vendimi i është marrë gjatë ditës së sotme. Kujtojmë se Hajdarmataj ishte prokurori që kërkoi arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.


Aktualisht dosja e Tahirit dhe Habilajve është në dorën e tij. Po kështu mësohet se në vend të Hajdarmataj është komanduar prokurorja Donika Prela.

 

 

5 Comments

 1. Po mir mo kaq budallenj jemi ne kjo eshte marrveshje Rama me kete prokuror injorant qe ka 8 muaj qe nuk mbledh asne dosje e besoni thjeshte marrveshje populli duhet te qohet kunder ketij prokurori te paafte dhe te korruptuar…

 2. Hihihi, ama dardha e ka bishtin mbrapa. Diteshkurteri Sharlatan I rradhes kujton se mjafton te fitoje kohe… Dhe ket po ben, ditziu. Po kaq I sigurte qe kur I tha Trampit turpi dynjane ky super Turpi mafioz Qe eshte krym Qenefi dhe matet me Historine… Eh delirant viral, s’ka Qershor e Arte qe te bo dermon, MADje as avioni, o rriqen lebroze…
  Dun paret e tu o gomor, ti vesh citjane e derrderr I morsh Plehrat ShabanQoses se kish lezet, makare, ti cjap I lebrozur e matesh me Taraboshin!!!….

  Ej te jesh ne dore te sajme qorrit dhe te saliut te Vicidolit, tha….s’ka mother xhorxh qe i mban bemat e tua….
  O ti i Bastit, dhjaksi netes…
  Verte qe ke ngec si miu ne dhokan, po ksajta s’kina ça I bojme ….

 3. Levizje e dyshimte, kur pritej urdher arresti per Tahirin!! E turpshme, vetem tani nuk duhej bere ky veprim. Kompromenton gjithe procesin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu