• |
ide | kryesore

Putin paralajmëron botën: Paqja është shumë e brishtë

Planet

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi se paqja në botë është shumë e brishtë, ndërsa para tij kalonin armët e reja të prodhuara nga Rusia.


“Njerëzimi duhet ta kuptojë se paqja në botë është shumë e brishtë. Rusia është e hapur për dialog në të gjitha aspektet për sigurinë globalë.” – u shpreh Putin në fjalën e tij gjatë një parade ushtarake.Ai shoqërohej nga Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu dhe Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.

Rusia tregoi disa nga armët e saj të reja dhe më moderne, të cilat do t’i paraqesë këtë vit në Sheshin e Kuq, në paradën e përvitshme të quajtur “Dita e Fitores”, në Moskë.

Kjo paradë kujton miliona ushtarë e qytetarë rusë të cilët humbën jetën në Luftën e Dytë Botërore. Russia is marking the 73rd anniversary of the Soviet Union's defeat over Nazi Germany in the Second World War Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *