• |
ide | kryesore

‘Vëllai i Xhafajt’, Rama replikon me Lu: Puna ime të them atë që mendoj

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadorit amerikan, Donald Lu, lidhur me qëndrimin që ai mbajti për akuzat ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. 

“Patjetër që unë flas për veten time dhe miku ynë Lu flet për veten e vet. Dhe krejt normalisht, është puna ime të them atë që mendoj kur flas lidhur me të, siç është puna e tij të thotë atë që mendon kur pyetet lidhur mua”, shkruan Rama ne Facebook.
ana

Më herët ambasadori amerikan u shpreh se ““Kryeministri duhet të flasë në emrin e tij dhe ne do të flasim në emrin tonë. Ne jemi duke i shqyrtuar pretendimet që janë ngritur në lidhje me vëllain e Ministrit Xhafaj”. Reagimi i diplomatit amerikan vinte si përgjigje ndaj asaj që ishte shprehur Rama në Kuvend, se nëse ministri Fatmir Xhafaj do të ishte përgjegjës për vëllain e tij të dënuar për trafik droge, me siguri që do të kishte folur edhe ambasadori amerikan. 

8 Comments

  1. Vetem idiotet sllavofile si ari rrote @ari ofendojne ambasadorin per interesa te ngushta partiake .Rendesi ka qe vettingu amerikano-gjermon ne drejtesi te vazhdoje sa me shpejt.Pordhet e tjera mediatiko- politike nuk kane rendesi. Respekt per ShBA dhe ambasadorin LU.

    1. O idot ari ua qin nonë ju rilindasve, edhe kur nuk komenton ju nuk mund të rini pa hangër mut me arin.
      Edhe për mutlliqet e tjera të rilindjes së leshit fajin e ka Saliu, Luli dhe SHqupi.

    2. i pa emer -por edhe me mut ne tru-sllav e ke ter partin socialiste mbushur.ruqi emer serb ne shqip rreshqet,braqe,vella,majko,nen,milen harito ,e meshirshmja milena qe i i pa emer i han mut e kak,dokle,deri ku,cvetko mazniku,sasha gjinushi.ti i pa emer ke lindur si rama ne qenefin e negjmijes ku dhe je ngjizur me sper stalini,popoviq,mugosha etj.kush takon me shum vuqiq se rama,vetem putin ja tejkalon.tash shko ne qenef se rama,xhafa dhjer jan nga goja e lere nga prapanica.

  2. edhe pak majmuni lu do e lepije ate qe peshtyu.,sepse edvini do ti kujtoje kinezit parate qe i ka dhene.nuk del dot majmuni kinez nga bataku qe eshte zhytur,sado qe ben gjoja .kete e ke vertetuar koha gjate se ciles ai i ka dale ne mbrojtje bandave te rames ,saje qorrit,hashashit ,drande markut,gramoz rucit dhe gjithe krimit ne shqiperi.

  3. i pa emer un dhjej ne goj per kombin jo lu,ramen,ty,ruqin,frrok,ndok etj por po gaboi berisha dhe at.por faj kishte berisha qe ju beri njerz ju kafsheve te stalinit ,titos,popoviq ,mugoshes etj.mao luu nuk esht ambasador ai esht kokpalar si rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu