• |
ide | kryesore

Arrest shtëpie për Samiri Tahirin, reagon menjëherë Edi Rama

Lajme, Të fundit

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të caktuar masën “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale Rama shkruan: “Vendimi i sotëm për Saimir Tahirin nuk komentohet, thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë, të cilat i detyrohen vendit e botës një proces të pavarur, transparent e me integritet të plotë kushtetues e profesional, duke garantuar drejtësi jashtë çdo influence politike, mediatike a diplomatike” – e mbyll Rama. ©LAPSi.al


14 Comments

  1. Pse nuk i komentove me perpara ato dy letra bakalli? Pse nuk eshte koment ky i sotmi?

    Ti je nje dhjaks i ndyre mor te qifsha robt e cfare ke! Liro Kuksianet

  2. fukarenjet i fut ne burg pa nje pa dy,kush nuk i paguan haraq erion velis po ashtu,sepse tek ti e ahmetaj nuk ka taksa por haraq.turp te flasesh.po te dalin dit per dit kriminel.nuk ka kryeminister ne bot si ti,ti ja tejkalon dhe kim il jungut per kriminel.putin e enverit.sepse ti mashtron LIVE dhe as nuk skuqesh o bastard.por me xhafen te ra dhe perdje e fundit.nuk te beson me kush ne bot.

  3. pasi i larguan te gjith deshmitaret,pasi i dhan koh ti mshef parat,bylyziket,skafin,audin,miljonat tash bejn se e futen ne burg shtepie,dhe ne fund e lirojn si frrokun.u rroten .

  4. Z.Kryeminister! Gjeja e vetme qe te ka mbetur te besh eshte te dorehiqesh per t’i lene rruge te lire drejtesise te veproje lirshem me qeveritaret e tu,n.q.s se ben kete gje atehere je vete regjisori i te gjithe keti maskaralleku dhe nuk do vonoje dita te zesh edhe ti vendin tend.Me gjithe keto skandale qeveria jote nuk mund te qeverise me .

  5. Mendon se mund te besh nje shkeputje graduale nga skandali Tahiri, pasi (kuptohet ) ke bere nje pakt me te. Tahiri akuzohet per kanabizimin e gjithe territorit te vendit, ku gjithe strukturat e shtetit u vune ne sherbim te trafikanteve. Te gjithe paguanin per garanci. Ishte gati gati nje operacion i madh, jo legal, por dukshem me nje organizim perfekt. Kryesore ishte policia, e cila si organi kryesor per kontrollin e territorit, kete te fundit ja kishte lene ne perdorim te lire trafikanteve. Ka patur dhe zera brenda maxhorances denoncues, dhe prape i gjati i mbyllte gojen, dhe mbronte me pathos Tahirin. Ishte politike e pushtetit per xhepin. Cdo gje me mbeshtetjen dhe bekimin tend o i gjate. Dhe tani ben sikur nuk di cka ndodhur!!!! Si nje fenomen qe ka ndodhur ne Australi. Une nuk di si rri akoma ne ate karrike!!! Cfare morali ke te qeverisesh, ne nje kohe qe e ktheve kete vend ne delen e zeze te trafikimit te droges ne europe e me gjere. Ti nuk ke asnje lidhje me qeverisjen, me menaxhimin. Gjithcka e ke vene ne funksion te krimineleve biznesmene, biznesmeneve mafioz, fiks e njejta skeme si ne bashki. Dhe tani do te japesh llogari, perse?! E vetmja llogaridhenie e jotja ne keto kushte eshte doreheqja.

  6. Edhe sikur Rama mos kete gisht ne aktivitetin kriminal te Sajes, nese shpallet fajtor ish ministri i tij, kryeninistri per mbrojtjen qe i ka bere per kaq vite akuzave e fakteve te opozites, moralisht duhet te jap doreheqje e ta çoj vendin ne zgjedhje te parakoheshme.

  7. ky vend ka pjerdh me koh e vakt nuk ka adhamudh qe e sheron, kushdo qe te hiqet e te vihet jane kriminele e hadute te konsumuar nuk ka figure alternative te shendoshe e me moral, eshte thjesht ,…toke e djegur, kush mendon se do te rregullohet dicka o eshte idiot gjenetik ,ose perfiton nga situata me moralizime dhe shprese te rrejshme

  8. Cfare do te thote “Jashte cdo influence diplomatike” ? Pse a mundesi qe drejtesia jone “vetuar” dhe e pavarur (ne litar) te influecohet nga diplomatet ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.