• |
ide | kryesore

Grupi i Met Kananit, dy pyetje që prokurorja la pa përgjigje

Lajme, Të fundit

Përfaqësues të Policisë së Shtetit dhe prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj, dolën sot para mediave për të dhënë detaje rreth operacionit kundër grupit kriminal të Met Kananit, që rezultoi me 18 të arrestuar. Në fund gazetarët pyetën prokuroren për dy çështje, por që nuk morën përgjigj. E para se ku janë investuar paratë e këtij grupi kriminal dhe e dyta, në cilin qytet ishte baza e tij. Prokurorja Imeraj u mjaftua të thoshte vetëm që kjo është pjesë e sekretit hetimor. Sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ky grup vepronte në linjat e trafikimit të heroinës, Turqi – Greqi – vendet e BE-së, si dhe Turqi – Maqedoni – Shqipëri – vendet e BE-së.


©LAPSI.al 

1 Comment

  1. ne surrel ne te rames bunker,e te lindes xhillarit prapanic.po ku morren keta kaq para qe blen 5 mij hektar tok.vetem me drog behet kjo.edhe muret e bunkerit te rames ne surrel jan me kokain ngjyrosur.a ju kujtohet para 6 viteve kishte vetem 3 mij dollar,dhe keto i perdorete per nji dit kokain thithur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *