• |
ide | kryesore

Tabela/ Kujt ia dha pikët e saj Shqipëria në Eurovision

Paparazzi

Juria profesioniste shqiptare i dha 12 pikë Italisë e cila përfaqësohej nga një shqiptar, djaloshin Ermal Meta. 12 pikët janë pikët maksimale pra vendi i parë. 


Për vendin e dytë i cili merr 10 pikë juria shqiptare ia dha Qipros që përfaqësohej nga një shqiptare gjithashtu.Izraeli u shpall fitues i Eurovizion për këtë sezon të mbajtur në Portugali. Kënga e Eugen Bushpepës që përafqësonte Shqipërinë u rendit në vendin e 11-të me 184 pikë pas llogaritjes së votave të jurive dhe publikut.

Vetëm me votat e jurive të 43 vendeve Shqipëria u rendit e shtata, por vlerësimi i publikut përmbysi gjithçka.

 2 Comments

  1. Shqiperia dihet kujt ja jep piket maksimale !! Pushtueave te saj, Italise, Turqise, Serbise, etj etj! Asnjehere Frances, Gjermanise , Anglise qe çliruan Kosoven, dhe qe po perpiqen duke e ndihmuar te rreshtohet edhe ajo me kombet e tjera evopiane! Te habit ky fakt! Kesaje sjellje asnje lloj arsyetimi nuk mund ti jape pergjigje !?

    1. Eshte nje konkurs per kenge nese nuk e ke kuptuar akoma !!!!!!! Jo per te renditur kush e ka ndihmuar me teper Shqiperine (Kosoven ) .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *