• |
ide | kryesore

Berisha zbulon prapaskenat: Si po i lan duart familja mafioze Rama me Tahirin dhe Xhafajn

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se familjet qeveritare mafioze po shkojnë drejt përballjes finale. Në një status në “Facebook”, Berisha aludon se është ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që po e lufton ministrin Fatmir Xhafaj. Por sipas tij, nga ky ‘vringëllim armësh’, ‘e tronditur deri në palcë është familja mafioze Rama’. nga ana tjetër ish-kryeministri thotë se Rama po i lan duart me Tahirin dhe Xhafajn. Berisha shkruan se Rama ‘refuzon dorëheqjen e Faqeziut’, duke iu referuar Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.


STATUSI I BERISHËS
Familjet qeveritare mafioze drejt përballjes finale! Sulmet e opozitës po çojnë mafien qeveritare të Shqipërisë me në krye Edi Ramën drejt agonisë! Këto javë, familjet mafioze Tahiri dhe Xhafa kanë mprehur hanxharët dhe po i vërsulen njëra-tjetrës në të gjitha nivelet për qërim hesapesh? Në një betejë për jetë a vdekje. Në pozicione rreth tyre janë rreshtuar narkozyrtarë, narkodeputetë, narkogazetarë, narkoprokurorë dhe narkogjykatës, baronë droge, kumbarë dhe ndrikulla, vrasës e trafikantë etj etj.


Ata, nga mëngjesi deri në mesnatë vringëllojnë kundër njeri-tjetrit të gjitha llojet e armëve. E tronditur deri në palcë është super familja mafioze Rama. Skllave e dosjeve fatale të kokainës dhe lidhjeve të shumëllojta mafioze të saj dhe vëllazërisë së oligarkëve të saj, ajo, në përpjekje për të larë duart me dy familjet mafioze ministrore, hedh gurin dhe fsheh dorën.

Kështu, në një rast me Gjushin e tij përhap lajme se dëshmi tronditëse të përtej detit zhysin Tahirin pesë pashë nën tokë, nga ana tjetër i dërgon atij me orë të tëra në shtëpi oligarkun, anëtarin e vëllazërisë dhe hijen e Olsit, famozin Gaz Rama! Ndaj familjes tjetër mafioze, kryekumbar Edvini mban qëndrim të njëjtë. Ai, nga njëra anë nuk ia ndan nga zyra për mbështetje Don Agaçion, refuzon dorëheqjen e Faqeziut që ka përdhosur të gjitha ligjet e vendit për të mbrojtur vëlla Agronin, ka bllokuar ekstradimin e tij për të vuajtur dënimin në Itali, ka falsifikuar ligjin në mënyrë që kumbar Agroni të mos vuaj dënimin as në Shqipëri por të vazhdojë i mbrojtur trafiqet me fitime përrallore dhe ka bllokuar ligjin antimafia për të mbrojtur pasuritë përrallore të familjes mafioze Xhafa.

Nga ana tjetër, për të larë duart me Fatziun, që pa e pyetur Ramën ekstradoi Nazerin në Itali dhe nga mëngjesi gjer në darke jep informata për lidhjet e familjes super mafioze Rama me drogën, trafiqet dhe krimin, don Edvini me narkozyrtarët e tij nxjerr në tregun e thashethemeve perandorinë e pasurive të pakufishme të patundshme në Tiranë, Vlorë, Durrës, Korçë të bazuara mbi drogën të vëllezërve, kunetërve, ortakëve të familjes mafioze Xhafa.

Të dashur miq, Shqipëria është në udhëkryqin e saj më të rrezikshëm të një përleshje në nivelet më të larta për qërim hesapesh midis familjeve mafioze të qeveritareve të narkoshtetit shqiptar.
Kjo situatë kritike është thirrje nga shpirti i çdo qytetari të ndershëm të këtij vendi që të ngrihemi dhe të marrim në dorë fatet tona dhe të flakim me uraganin tonë kalbësirat e mafies, kumbarëve, familjeve ministrore mafioze me në krye Edvin Kristaq Ramën! 

9 Comments

 1. Ehhhh te lumte pushka o trimi i malsise ,po tremb krimbat qe po i ikin thelat e revanise , qe deri die ishi me breke te grise , poshte komunistet , lavdi njerzeve te burgosur dhe te internuar nga baballaret e ketyre plerave, por skane faj sepse ky popull paska qene rrote KARIIIIII, vuani dhe ngordhni lereni lali erin te beje miliona , turp ti vije maskarenjve qe i shkojne nga mbrapa,edhe zoti i ka bere lanete komunistat,,, REVOLUCION,,, REVOLUCIONNNN

   1. Je i madh per zotin po vetem nje keshill se je edhe doktor. Mos pi nga ato kokrrat jeshile po nga ato te kuqet se po le koqen e namit

 2. Ju hyri frika ne palce ketyre te -rivdekjes-sidomos familjeve te trafikanteve dhe ata qe qendrojne ne krye te kupoles .Po c’dreqin kane kata komentuesit-freshist ,socialiste ,komuniste me Salen kur thote nje te vertete?Apo keta e kane ne gjak se po ja u shane partine ,po ju shane shoket e udheheqjes keta te vrasin ,po ti shash nga motra nga nena ,nga gruaja keta nuk te thone gje .

  1. Këta komentues që përdorin ironi janë shumë më të mirë se disa ish komunistë rilindas që kanë një urrejtje irracionale ndaj Berishës që janë të qorruar nga propaganda dhe budalliku i tyre.

 3. CESHTJA E REVOLUCIONIT NUK ESHTE NJE ASPIRATE POR NJE PROBLEM I SHTRUAR PER ZGJIDHJE!
  Urrrrrrraaaaaaaaaaa…..urrrrrrraaaaaaaaa ………….urrrrrrrraaaaaaaa
  Te ngrihemi dhe te marim ne dore fatet e familjes time….tona dhe te flakim me uraganin tone kalbesirat revizioniste dhe kapitaliste!
  Sali Berisha-Sali Berisha-Sali Berisha
  Rofte Partia Demokratike!
  Urrrrrrrraaaaaaa
  Parti-Sali me ty gjithnji, Parti-Sali me ty gjithnji, Parti Sali me ty gjithnji
  Urrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu