• |
ide | kryesore

Melani Trump me tumor në veshka, shtrohet në spital

Paparazzi, Slider


Melani Trump i është nënshtruar me urgjencë një operacioni të vështirë.

Mediat e huaja shkruajnë se bëhet fjalë për heqjen e një tumori beninj në veshka.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Zonja e Parë do të qëndrojë gjatë gjithë javës e shtruar në qendrën mjekësore “ Walter Reed” në periferi të Washingtonit ku është  duke marrv ndihmën e nevojshme mjekësore. Zëdhënësja Stephanie Grisham tha se procedura e ndjekur nga Zonja e Parë 48-vjeçare ka kaluar me sukses dhe pa pasur komplikacione.

Shtëpia e Bardhë, gjithsesi nuk jep asnjë detaj mbi gjendjen shëndetësore të Melanias.Donald Trump në një status në TWitter është shprehur se bashkëshortjaq e tij ëhstë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se ai do të gjendet pranë saj.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *