• |
ide | kryesore

Rama në Francë, Balla u jep zemër socialistëve: PD kërkon bllokim, duhet të vijojmë përgjegjësinë tonë

Lajme, Të fundit

Sot kryeministri Edi Rama do të pritet në pallatin Elysee nga presidenti Emanuel Macron. Për shkak të axhendës Rama nuk ishte sot i pranishëm në mbledhjen e grupit të deputetëve të PS-së, e cila u drejtua nga Taulant Balla.

Mësohet se ai u ka kërkuar socialistëve të miratojnë çdo akt të parashikuar në mbledhjen e komisioneve, pavarësisht zhurmës së opozitës.


Kemi përgjegjësinë për të qeverisur vendin. E dimë që PD kërkon të bllokojë rrugën tonë evropiane. Por ne duhet të vijojmë përgjegjësinë tonë. Komisionet sot të vijojnë sipas axhendës”, mësohet të jetë shprehur Balla.

Kujtojmë që paraditen e sotme pati një përplasje mazhorancë – opozitës në komisionin e medias pasi aty u kërkua dorëheqja e ministrit Xhafaj, ndërsa deputetet e PS-së u larguan nga salla.

 

1 Comment

  1. rama,balla,tahiri,xhafa faktet i kan mbrenda mu ne prapanic e orale siq kan ngjalen e metes e pallat e monikut,frrokut,roshit,doshit,prenges,balilit,xhelilit etj ,por te droguar qe jan kujtojn se jan krymba qe u rriten ne bark ketyre parazitve qenefi te negjmijes.dhe pastaj dalin disa te pa emer qe ushqim kan mutin e ruqit,spartak braho,qe u japin dit per dit sidomos mutin e zedhensve te ketyre si vangjeli,muq nano,izet hagjia,lu,vllahutin qe te gjith droga ne goj e byth i qin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu