• |
ide | kryesore

Prokuroria i thërret për audiopërgjimin e Agron Xhafajt, deputetët refuzojnë të paraqiten sot

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një ditë më parë fletë thirrje për tu paraqitur për të dëshmuar në Prokurori, deputetëve të PD-së Ervin Salianji dhe Enkelejd Alibeaj, për audio-përgjimin e publikuar dy ditë më parë ku u tha se shfaqej vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj duke biseduar me një trafikant.

Mësohet se dy deputetët nuk do të paraqiten për të dëshmuar për shkak të seancës së Kuvendit e cila nisi rreth orës 10:00. Ndërkohë që ata ishin ftuar të dëshmonin rreth orës 10:30.

2 Comments

  1. Keta zagaret e prokurorise duan burimin nga ka dale kjo vidio dhe jo te hetojne ata qe jane protagoniste ne vidion e pergjimit .Deputetet treguan–Ujkun–ata te prokurorise duan –gjurmen.s

  2. stalin po pse keshtu funksionon shteti, mos duash te paraqitesh ne prok. opozita ka prova futi brenda , jep urdhra lul basha nga fb. albanistan hesapi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu