• |
ide | kryesore

Sherri me gazetaren / Ramës i ikën truri. Ndërpret konferencën për shtyp

Arkiva, Kryesore

Edi Rama është sjellë si rrugaç ndaj gazetares Ambrozia Meta duke u përpjekur ta ofendojë të fyeje dhe ta intimidojë duke i përmendur faktin e thjeshtë se edhe pronari i saj Tv Fax News ka një problem me vëllain njësoj si ai i Fatmir Xhafës (shiko te pote kronikat te shkrimet poshte).

VIDEO/ Gazetarja Meta e nxjer Ramën nga binaret. E bën të braktise konferencën

Rama kapet me gazetaren edhe pas konferences: Ti të kesh turp

Gazetarja Meta me qetësi dhe profesionalizëm insistoi disa herë në pyetjen e saj duke këmbëngulur në faktin e thjeshtë se a nuk gjente dot PS ndonjë ministrër të brendëshëm që nuk ka familjarë të lidhur me trafikantët e drogës. « Pyet pronarin, ti ke ardhur këtë të bësh propagandë » ishin përgjigjet intimiduese të Ramës. Në fund të këtij dialogu disa minutësh kryeministri nuk rrezistoi dot dialogut me gazetaren e akult dhe serioze qe nuk i lëvizte qerpiku, dhe u largua duke braktisur konferencën e shtypit. Ai demostroi një fraxhilitet psikologjik dhe paftësi të theksuar për tu përballur me pyetjet duke bërë gabimin trashanik të gjithë liderve të çekuilibruar që përcaktojnë “pyetjet e fajshme”. Rama tregoi edhe njëherë që ai nuk ka aftësinë për tu përballur me mendimin kritik. Një ditë më parë në një shkrim opinion Fatos Lubonja kishte vërejtur se Rama vuan nga çrregullime psikike: “Gjykoj se në thelb kemi të bëjmë me kriza që vijnë nga rëndimi i sëmundjes së tij psikike, që po manifestohet gjithnjë e më rëndë si kriza politike e vendimmarrjeve të tij të mbrapshta dhe anasjelltas.

Them kriza psikike pasi, sipas studiuesve që merren me sëmundjen e çrregullimeve të narcizizmit pervers që ka Rama, personi që e gjen të keqen gjithnjë te të tjerët, që i akuzon ata se vetëm gënjejnë kur thonë ndonjë gjë kundër tij apo punëve të tij, është në një hall të madh psikologjik. Sipas këtyre studiuesve, narcizizmi pervers, si sëmundje, manifestohet në formën e krijimit nga i sëmuri të një imazhi të rremë të vetvetes, të një “uni glorioz” – si nevojë vetëmbrojtjeje psikologjike ndaj dobësive dhe pasigurive që ka thellë vetes – dhe problemi i problemeve të tij është se ai lufton ta mbajnë në këmbë me çdo çmim këtë imazh, edhe duke gënjyer, intriguar, mashtruar, manipuluar, pasi rënia e këtij imazhi i shkakton një rënie të padurueshme psikologjike” (poshte shkrimi i plote).

Lubonja për rastin Xhafaj/ Pse Rama gënjen gjithnjë e më trashë

Ndoshta kjo lloj padurueshmërie e detyroi atë sot të braktisë konferencën për media dhe te largohet i nervozuar nga salla plot me reportere duke i bertitur gazetares edhe pasi ishin mbyllur kamerat: ti te kesh turp .

©Lapsi.al

16 Comments

 1. ka nevoje per kokakola. sapo u kthye nga sofia dhe nuk ka patur kohe te pije kokakole. mjere ky popull ku e katandisen politikanet bashibozuke. sipas ketij gamuri populli duhet te jape llogari kryeministrit. ku po shkojme…..tunel pa drite. te kesh vellain trafikant eshte nder per RILINDASIT..

 2. Ed Rama kurre nuk ka patur tru por nje cope bajge ne vend te tij. Eshte mesuar nder vite qe gazetaret ti japin ato pyetje qe i ka ditur me pare. Eshte mesuar me Ilva Taret, Fevzot, Vasilicat etj miza Ce-Ce qe i qendrojne si mizat e mutit pas bythes pushtetareve por sidomos ketij mediokrit Rama. Kur ky teveqel i tha asaj gazetares “Shko te semafori”, kopeja mediatike bythlepirese nuk u ndie te solidarizohej me kolegen e tyre. Pra ky Ram debili eshte mesuar qe gazetaret ti kete si gjethe fiku per ti mbuluar zullumet politike dhe perversitetet e daljes pa breke ne plazh publik.
  Ky ka qene, eshte e do jete Ed Rama, qe media e ka paraqitur nder vite si modern, hokatar, shakaxhi kur ne realitet ka qene e do mbetet nje debil i lindur e natyrisht i pa sherueshem ne marrezine e tij.
  (foto e tij ketu eshte sa 1000 fjale)

 3. Gazetarja te ka thene sinqerisht ate qe e thone te gjithe: Mbreti eshte lakuriq. Pra ti je “lakuriq” e nuk mund te merresh akoma me gazetaret nen mbrojtjen e “Cipave” dhe shoqatave te blera. Turp te qofte!

 4. Me idiot kryeminister nuk na kishte rene!!! EDhe Majko Debili kishte pak me shume tru. Kur do na zhduket nga ekranet edhe nga kurrizi ky qen!!

  1. Megan kryeminstri nuk na ka rënë, e kemi zgjedhur, kështu që i bie që idiotët jemi ne.
   Edhe taulantin ne e kemi zgjedhur, edhe erionkën, edhe roshin, frokun, doshin, gjushim….. nuk mbarojnë rilindasit.

 5. Bravo per kete vajze te thjeshte dhe te zgjuar. Se kush eshte EDRAMA nuk po harxhoj kohen se dihet. Mjere ai milet qe duron politikane te tilla ta qeverisin

 6. Po i tunden kembet skizofrenit dhe s’di c’ben.bravo i qofte kesaj gazetareje bukuroshe dhe te hekurt qe ia menderosi ketij debilit dhe e la si mut saqe braktisi dhe konferencen se s’dinte cte broçkulliste.bravo bravo bravo

 7. ….as Panorama online, as Balkanweb, nuk shkruan nje rresht per guximin e kesaj gazetare te devotshme ne kryerjen e detyres se saj…….mos valle, vellai i pronari te saj (irfani qe ka edhe panoramen edhe balkanwebin, ka ndonje video-pergjim???)))……turp kolegeve te Panorames dhe Balkanweb

 8. O koqe komentues te lapsit! Rama eshte psikopat por Berisha dhe Luli me Meten jane vrases,kriminele dhe mafioze! Nuk krahasohen! Me cudit sa injorante dhe koqe qe jeni! Jeni edhe analfabete!

 9. bravo gazetares se fax news duhet te marin shembull te gjithe ata pseudogazetaret te cilet marin miljona leke paga ne muaj por ata vetem lepien pas qeveris dhe kryeministrit.

 10. Kjo gazeterja ka noten 10. E pate pergjigjen e mbretit, njesoj si ajo e Qazim Sejdinit. Keta njohin vetem gjuhen e presionit. I pergjigjen pyetjes me pyetje. Se c’lidhje kushte nje zot e di. U kap gafil. Nuk dinte cte thoshte. Mos ja vini re, eshte ne pozite te veshtire lumadhi. Do te terhiqet, po eshte ne nje valle me fallangat e krimit e nuk e lene. Eshte i kapur, i varur eshte keq.

 11. Në momentin që politikani nuk e ka një përgjegje për një pyetje, pensionimi me dorëheqje është minimumi i moralit dhe etikës politike që duhet reflektuar!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu