• |
ide | kryesore

Të burgosurit shqiptarë irritohen me rojet, i vendosin zjarrin qelisë në Itali

Lajme
Disa të burgosur shqiptarë dëgjon mbrëmjen e djeshme qelinë e tyre në burgun ‘Marasi’, në Xhenova të Italisë.
Raportohet se gardistët e burgut kanë ndërhyrë menjëherë për të shuar flakët.
Sipas mediave italiane, autorët e zjarrvënies janë 7 të burgosur shqiptarë, të njohur për incidente të tilla në ambientet e burgut.
Shkak për zjarrvënien është bërë një kontroll i papritur në qelinë e tyre, ku iu sekuestrua një cigare hashashi dhe një telefon celular.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu