• |
ide | kryesore

Batuata e Ramës me Makron: BE e duam si para martesës, ndoshta pendohemi më vonë…

Pikante

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tregoi se në debatet për hapjen e negociatave të Shqipërisë në Sofje, Emanuel Makron ka shprehur habinë për nxitimin e ballkanasve drejt BE, që sipas tij nuk është ende gati t’i presë.


Në bisedë e sipër me Edi Ramën, Makron është shprehur: Përse doni të hyni në Bashkimin Europian, kur ne na duhet të bëjmë reforma të brendshme, që të jemi gati, edhe për ju…?


Dhe përgjigjia e Ramës, tregoi Zaev gjatë një konference për mediat, ka qenë: E di si është puna, është si para martesës, ne atë duam. Ndoshta edhe mund të pendohemi më vonë, por… tani këtë duam”.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu