• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Icardi jashtë Kupës së Botës në Rusi

Sport

Lajmi ishte “në ajër” prej disa kohësh, por tashmë është zyrtare. Në listën e 23 lojtarëve të thirrur nga Argjentina për në Kupën e Botës në Rusi do të mungojë Mauricio Icardi. Sulmuesit e Argjentinës në krah të Lionel Messi do të jenë dy juventinët, Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala. Trajneri Jorge Sampaoli ka zyrtarizuar listën pjesë e së cilës nuk do btë jetë as talenti Lautaro Martinez.


Lista


Portierë: Sergio Romero, Franco Armani Willy Caballero.

Mbrojtës: Gabriel Mercado, Federico Fazio, Nicolás Otamendi, Cristian Ansaldi, Nicolás Tagliafico dhe Marcos Rojo.

Mesfushorë: Ever Banega, Javier Mascherano, Eduardo Salvio, Lucas Biglia, Angel Di Maria, Gio Lo Celso, Manuel Lanzini, Maxi Meza dhe Marcos Acuña.

Sulmues: Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín, Cristian Pavón dhe Paulo Dybala.

Argjentina është në Grupin D bashkë me Islandën, Kroacinë dhe Nigerinë. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.