• |
ide | kryesore

‘Babalja’ në përgjimin ‘Xhafaj’, Rama ka një pyetje për Lulzim Bashën (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e përgjimit të vëllait të ministrit Fatmir Xhafa. Teksa ka publikuar video nga emisioni i mbrëmshëm ‘Ajsberg’, ai shkruan:

“Se këtu në vendin tim edhe kungulli ka kuptim!”, vjershëronte i madhi Këthe Spiri. Sinqerisht pyes veten këtë herë nëse Lulëzimi dhe shqupatarët e tij, janë të dëshpëruar e të pacipë si ngahera apo u është djegur edhe siguresa e mendjes, që vajtën deri në pikën ku luajnë publikisht një bllof kaq skandaloz si ky i këtij ditziut Babale me këtë gazetarin Jetmir?


11 Comments

 1. rama e ka faktin brenda siq ka ngjalen e metes por ja qe nuk e shef,sepse kokaina ta ben jastekun e griseldes femij,avionin mushkonj,mutin mjalt e agronin nga trafikant hero.

 2. Kerme Mavria edvin me poturet plot I thote Babales ditezi, hohoho
  Dhe kujton se do shpetoje me pordhe ujku,
  Ej,verte I dhane licencen e kanabizimit dhe me paret te fitonte zgjedhjet (si edhe te ngopte PARTNERet e Mdhej te pangopshmit, perfshi nji valixhe per vllahuten dhe lu cedunin), por kur I del grafma si vullkan ….ATA Maestrot
  te lene ne Batak ….
  Ej c’te beri Babalja….
  bibilush!….

 3. U plake dhe dorë s’hoqe
  K.TH. Spiri ç’u përpoqe,
  U plake dhe dorë s’hoqe,
  Të mbeti dora në koqe.
  -Dorën koqeve s’e heq,
  Që të prishet syri i keq!…

 4. Per mua si shqiptar vet deklarimet e tyre te paqarta dhe ne kundershti me njera tjetren nuk e bejne serioze akuzen apo vertetojne dicka. Le te themi shqip se eshte SAJESE partiake! Kjo nuk e shpeton Qeverine Rama. Sepse perse duhet me cdo kusht Minister i Brendshem duhet te jete nje trafikant apo familjare te tij trafikante. Nuk ka Shqiperia Nje Intelektual te Afte dhe te Paperlyer nga te gjitha kendveshtrimet! Ka dhe jam i sigurt per te. Por kjo eshte Kultura dhe Deshira e Pushtetit. Per te patur rreth vetes njerez me veprimtari kriminale qe mund te mbledhi para dhe vota qeverise dhe partise!? Por ketu kemi dhe Hallin tjeter. Kush do ta marri Pushtetin nqs e zeme se u rrezua Rama? Basha? I keni Pare dhe Degjuar Bemat e ketij HAJDUTI GALOPANT pa harruar Faljen e Detit dhe Vrasjet e 21 Janarit!? Kryemadhi? I keni pare Pasurite e Jashtezakonshme te SHeikut ILIR META dhe Sheikes Monika Kryemadhi!? SHIKONI VILAT dhe PRONAT E TYRE!? Pra ky Hall si do te zgjidhet! Pushteti Rrotullohet tek HAJDUTET dhe populli vetem LLAP! Mos Besoni Politikanet te cdo ngjyre qofshin! Ne zgjedhim vet me deshiren tone Pushtetare per te na Vjedhur! KETE MOS E HARRONI! Pushtetari me i Sinqerte TEK LANA! Pastaj kuptoheni vet per ata te Sojit KIRMINEL dhe HAJDUT qe i kemi ne pushtet per 28 vite rresht se ku duhet te shkojne!?

 5. O –kandar[atdhetar]–e paske pergatitur me pare kete leksion qe po e sevir ne c’do faqe te ketij portali.po e shoh ne nja dy faqe .Jepi ne tere faqet shkruaje se te rrnqeth leshte e barkut me kete .

 6. Per mua, e para incizimi, nuk eshte sajese politike, por nje fakt i pakundershtueshem! E dyta nqs rrezohet qeveria dhe opozita nuk ka moral ose eshte e diskretituar ne syte e opinionit publik nuk e ben Ramen me te forte. Atehere si thoni ju meqenese skemi opozite ose fryme opozitare ta leme kete qeverisje te na shtype me kembe?! Mos harroni eksodin e shqiptareve, si asnjehere me pare 100 mije 150 mije shqiptare u larguan nga vendi i tyre per mungese shprese dhe kjo e gjitha per faj te qeverise Rama. Nuk arriti te mbante premtimet dhe mashtrroi publikisht shqiptaret dhe sidomos elektoratin e vet per 300 mije vende pune. Ku i ka premtimet? Po ben shtet thote. Cilin shtet? Shtetaret e lidhur me drogen. Droga do i sjelli zhvillim vendit?!Kemi depute mafioza dhe oligarke si asnjehere me pare, te gjithe keto i futi politika e Rames ne parlament. Lere me te flasim per ndarjen e pushteteve ai po i kap te tera.

  Rama eshte vetem nje genjeshtar i ndyre dhe mafioz!

  Politikat ndjekura nga qeveria e tij e kane cuar vendin ne gremine. Opozita ne demokraci eshte nje alternative zgjedhjeje dhe duhet mbeshtetur kur denoncon fakte. Eshte ne te mire te publikut prandaj mos ja ki hallin Rames kur te bjere nga pushteti se me keq nuk qeverisemi JO.
  Per vete kam kohe qe e kam prishur kontraten me rilindjen.

 7. Na tregon se e paskam pregatitur!? As copy dhe paste nuk ke mesuar o mavri me boje. Pa le na paske vene dhe nick Stalini!? Ahahahhaaaa sa per te qeshur dhe per te qare. C’fare fatkeqesi boterrore injorantet dhe analfabetet e web-it te japin keshilla megjithese NUK DINE TE SHKRUAJNE!? Kujto-ja se mos do te me kundeshtoje me ndonje fakt apo gabim ne diskutimin tim. Por KU E GJETE TI ARSYEN….!?

 8. Ti je ”atdhetar ”pa atdhe o idiotdo jesh ndonje kerme qe je ne grahmat e fundit te jetes qe mundohesh te shkruash pacavure.Sa per -pseudonimin–Stalini-t’ju kujtoj ju morrave te kuq nostalgjine per idhtaret e komunizmit Mundohesh te na shkruash dhe me fjale moderne o -idioti-i shkolluar –Atdhetari-pa -atdhe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu