• |
ide | kryesore

Gazetarja Ambrozia Meta: Kryeministri Edi Rama më bëri shantazh

Lajme, Të fundit

Gazetarja e re, Ambrozia Meta e ftuar në emisionin “360 gradë” në Ora News ka rrëfyer çfarë ndodhi në konferencën e ndërprerë të kryeministrit Edi Rama pak ditë më parë. Ajo tha se e pyeti Ramën se si ka mundësi që për ministrinë më të rëndësishme në vend mos të ketë persona të papërfshirë në trafikim droge.


“Unë qëndrova e heshtur për të reflektuar. Reagimet ishin shumë të mëdha. Doja të kuptoja ishte pyetja ime, kryeministri apo çfarë ndodhi tjetër.E para kam lexuar reagimin në rreshta të kryeministri Rama. Nuk kam thyer atë që është konferenca për shtyp. Atë e theu vetë kryeministri. Kolegu Indrit Maraku e pyeti për dëshmitarin, “ai i beson, apo jo”, dhe vetë kryeministri u përgjigj me pyetje.

Unë e kam thënë që kam bërë detyrën time. Reagimet i kam mirëpritur. Kam bërë detyrën. S’dua të merrem me sjelljen e Kryeministrit, apo atmosferën e krijuar, duke i prishur magjinë kryeministrit. Unë kam bërë një pyetje për të cilën s’mora përgjigje. Ai kaloi te pronari im, duke më shanazhuar.

A jam pjesë e një partie? E kam dëgjuar këtë koment jo vetëm nga z. Kopliku, por edhe nga njerëz të tjerë. Komentet në tërësi kanë qenë pozitive, por e kam për pjesën e kolegëve që janë të ndjeshëm kryeministrin” – tha Meta.5 Comments

  1. ……..epoke inkuizicioni modern liberalist!
    Haha haha, he nje talent i ralle futurist sociopat.
    Urgjent shko vizitou tek psikiatri!

  2. Me te shantazhu Rama eshte si me te qi breshka o Ambrozia. Rri moj goce rehat se ai vetem baben e vet shantazhonte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *