• |
ide | kryesore

Nga president dhe zonjë e parë e SHBA-ve,Obamat kthehen në producentë

Paparazzi, Slider

Ashtu siç edhe u fol ka ardhur edhe marrveshja e Ish-presidentit amerikan Barack Obama dhe Michel me gjigandin “Netflix” për prodhimin e disa filmave dokumentarë dhe shfaqjebe televizive.


Bëhet fjalë për një marrëveshje shumëvjeçare e cila do të përfshijë lloje të ndryshme serialesh, historish frymëzuese e shumë të reja të tjera. Çifti Obama ka krijuar kompaninë Higjer Production në mënyrë të tillë që krijonë përmbajtjen për “Netflix” .


Ish-zonja e parë Michelle Obama  është shprehur se ajo dhe Obama  kanë  besuar në fuqinë për të shfaqur histori të cilat i frymëzojnë njerëzit. Gjithashtu Barack ka thënë se nuk do ta përdorë këtë platform për një fushatë kundër Donald Trump apo për të luftuar mediat konservatore siç është Fox News.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu