• |
ide | kryesore

Bllokohen 130 ton mish nga Brazili, të kontaminuar me sarmonelë

Lajme, Të fundit

Autoriteti Kombëtari Ushqimit ka identifikuar dy ngarkesa me 53.1 ton mish të importuar nga Brazili, i cili rezultonte i kontaminuar me salmonela typhimurium.


Këto ngarkesa me origjinë nga Brazili ishin të destinuara për tregun Shqiptar.


Vec këtyre dy rasteve, gjatë vitit 2018, AKU ka identifikuar dhe kthyer mbrapa edhe 78. 1 ton mish në kuadër të kontrolleve të cdo ngarkese me mish të importuar nga Brazili.

Nga Janari e deri më sot janë analizuar mostrat e 178 ngarkesave, në total 4700 ton (mish derri, mish gjedhi, dhe mish pule) nga të cilat kanë dalë jo konform 5 ngarkesa, 130 ton prej tyre.


4 Comments

    1. me emer -a nuk mjafton qe ti e han qfare te kep rama ose gojorja e ilir metes ne lalez.qelbesirat si ti rama.ruqi edhe üp tu japin mish te sapo therur,ju dhjerjet e stalinit thoni mish te prishur.ndyshe si kuptohet qe zgjodhet nje qelbesir stalini ramen pas enverit.

  1. me emer -a nuk mjafton qe ti e han qfare te jep rama ose gojorja e ilir metes ne lalez.qelbesirat si ti rama.ruqi edhe po tu japin mish te sapo therur,ju dhjerjet e stalinit thoni mish te prishur.ndyshe si kuptohet qe zgjodhet nje qelbesir stalini ramen pas enverit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.