• |
ide | kryesore

Pas sëmundjes Isa Mustafa i rikthehet jetës politike në Kosovë

Lajme

Isa Mustafa i rikthehet jetës politike, pasi për një periudhë disa mujore ai vuante një nga sëmundje. Kështu, ditën e sotme ish-kryeministri Mustafa ka mbledhur kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Fillimisht, u përkujtua Presidenti Historik i Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova dhe roli i tij vendimtar në pavarësimin e vendit duke qenë arkitekt i shtetit të pavarur dhe sovran të Kosovës. Gjatë mbledhjes, anëtarët e Kryesisë së LDK-së diskutuan për aktualitetin politik dhe për proceset e rëndësishme që e presin vendin në të ardhmen.


Gjatë mbledhjes u diskutua edhe për procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Kryesia e LDK-së ishte unanime se ky dialog duhet të hyjë në fazën e përfundimtare dhe që paraprakisht të qartësohen temat si dhe formati i këtij dialogu.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu