• |
ide | kryesore

Maji do të mbyllet me diell dhe vranësira, priten shira të lehtë vetëm në juglindje

Lajme, Të fundit


Vijon dominimi i kthjellimeve me vranësira kalimtare deri në orët e pasdites ku pritet shtim gradual i vranësirave në territor, më të shpeshta në lindje-juglindje ku priten shira të përkohshëm.

Mbrëmja dhe orët e natës risjellin mot kryesisht të kthjellët në të gjithë vendin.
Temperaturat e ajrit do të ruajnë vlera termike thuajse konstante gjatë mëngjesit, por dhe orëve të mesditës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *