• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tjetër gabim i Shqipërisë, Kosova dyfishon rezultatin

Sport

Po luhet në stadiumin “Letzingrud” të Zyrihut, ndeshja vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në një stadium të mbushur plot me shqiptare ka qenë Kosova që ka kaluar e para në avantazh.


Në minutën e 20-të Arbër Zeneli kaloi në avantazh të tijtë pas një gabimi të mbrojtjes kuqezi, e cila çahet lehtësisht në qendër.


Pjesa e parë u mbyll 1-0, por Kosova dyfishoi rezultatin në të dytën. Ishte sërish Arbër Zeneli që realizoi në minutën e 51-të pas një tjetër gabimi në mbrojtje. ©LAPSI.al

Goli i dytë i Zenelit on Vidnews.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu