• |
ide | kryesore

(FOTO) Kapet 1 ton kokainë me imazhet e “Escobar” dhe “El Chapo” në Peru

Planet

Policia peruane ka kapur më tepër se 1 ton kokainë në Peru, pas një hetimi që zgjati rreth katër muaj.


Sasia e kokainës me vlerën e 45 milionë dollarëve, u konfiskua në qytetin bregdetar Çansej, në veri të Limës, shkruajne mediat ne Peru.


Pakot me mbështjellje plastike kishin fotografitë e dy trafikantëve famëkeqë të drogës, Jaoquin ‘Chapo’ Guzman dhe Pablo Escobar, me synimin për t’u treguar blerësve se ishte drogë e cilësisë më të lartë.

Gjatë operacionit për kapjen e drogës u arrestuan 12 të dyshuar, përfshirë dy shtetas peruanë dhe kolombianë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu