• |
ide | kryesore

Policia jep detaje për atentatin ndaj 29-vjeçarit në Vlorë

Lajme, Të fundit

Policia e shtetit ka dhënë detaje për atentatin e ndodhur mbrëmjen e së hënës në qytetin e Vlorës ku u vra pronari i një lokali të njohur në këtë qytet.


Sipas uniformave blu ngjarja ndodhi në lagjen “Pavarësia” tek ish-kombinati i peshkut.


I vrarë ka mbetur Vasil Dervishaj, 29 vjeç, banues në Mavrovë të Vlorës.

Policia thotë se janë ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorit.

“Një grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe për identifikimin e kapjen e autorit” – thuhet në njoftimin e policisë.

Mësohet se në momentin e vrasjes, viktima ishte duke udhëtuar me një makinë tip Ford me tarha italiane. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu