• |
ide | kryesore

Vettingu, sot jepet vendimi për gjyqtaren e Kurbinit Marçela Shehu

Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të japë sot në orën 10:00  vendimin për gjyqtaren e Kurbinit Marçela Shehu.


Në seancën dëgjimore të 1 qershorit KPK konstatoi se subjekti ka qene bashkepunues, teksa relatori Komici tha se bazuar në deklarimet e ILKPI gjyqtarja justifikon pasurinë, nuk ka bërë fshehje të pasurisë dhe as deklarim të rremë.


Sa i takon vlerësimit të figurës, Komici tha se DSIK ka kryer vlerësimin dhe ka derguar nje raport ku konstaton përshtatshmërinë e Marçela Shehut.

Vetë gjyqtarja Marçela Shehu tha se është njohur me hetimin dhe verifikimet  e KPK-së ndaj saj dhe është dakord me punën e kryer prej Komisionit, duke kërkuar konfirmimin në detyrë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.