• |
ide | kryesore

“Presidenti i PPE kërkon largimin e Fatmir Xhafajt, po bllokon hapjen e negociatave”

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i kurseu akuzat për Xhafajn, pasi sipas tij ai është bllokuesi i hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE.

Berisha ka cituar presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul, ku sipas tij zyrtari i huaj ka kërkuar largimin e Xhafajt nga Ministria e Brendshme.


Mes të tjerash ish-lideri i PD-së tha se largimi i Xhafajt nga pushteti është rruga e vetme për të ecur drejtë Bashkimit Europian.

REAGIMI I BERISHËS
Xhafa i Droges bllokuesi i hapjes se negociatave!
Presidenti i Partise Popullore Europiane, Joseph Daul, ka kërkuar largimin e Fatziut nga Ministër i Brendshëm.
Te dashur miq, gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane ne Varshave, Presidenti Jozeph Dual ndër të tjera, është shprehur:
“Ne po e ndjekim nga shumë afër qeverinë shqiptare, për shkak të përfshirjes së Ministrit të Punëve të Brendshme në trafikun e drogës dhe krimin e organizuar. Nëse nuk përmbushen principet e zbatimit të ligjit, unë nuk shoh se si mund të ketë një përgjigje positive për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ndaj ne duhet të shohim nëse do të ketë ndryshime deri në samitin e ardhshëm”.
Pra te dashur miq, Fatziu i Droges po mban peng hapjen e negociateve te Shqiperise me Bashkimin Europian! Kjo fakton edhe njehere se Edvin Kristaq Rama, midis Europes dhe Droges ka zgjedhur Drogen dhe parate e saj te krimit!

Largimi tij nga pushteti eshte rruga e vetme per te ecur drejte Bashkimit Europian! sb

10 Comments

 1. rama mut frroku,tahiri,doshi,roshi,xhelil,ilir mete,ndoke han e fatmut xhafen mban.po nuk i mbajti i shkon koka ne qenefin frrok,e ndok,keshtu qe ai mban qenefin negjmije ku esht ngjizur e lindur.

  1. Qenka futur kta komentuesit e partise qe mbeshtesin sali vrasesin. Po si ja u ben dora qe shkruani kto komente o mavri me boje.

  2. Kur flet ky plakushi vrases more aman qe vrau 4 veta ne mes te bulevardit. Je ti ai qe i fute njollen e zeze shqiperise o Sali

  3. Po kush do e fusi shqiperim ne BE? Ti? Luli? Apo Shkelzen Berisha? Po akoma nuk e keni kuptuar qe populli nuk do qe tju shikoj me sy o te mjer se ja keni pjekur buzen 27 vjet o Sali komunisti tani ke sjell dhe Basha te paaftin.

 2. shqiperia do ishte futur ne BE , para 20 vjetesh, po nuk e le ti inderuar shkelqesi, se ngrite pramidat, hape depot 97, dhe doje te beje grusht shteti ne 98 etj, etj, ti te pakten mos fol, eshte minimumi qe te besh

  1. E ke gabim more a.
   BE ishte gati që të fuste Shqipërinë në gjirin e saj që në kohën e Enverit, por ishte Saliu që e pengoi sepse doli në Tiranë me demostrata duke djegur flamurin e NATO-s.
   U përpoq edhe PPSH-Pssh-ja që t’ ja mbushte mendjen Saliut sa ishte president në fillim vitet 90, po meazallah se i mbushej mendja Saliut se ai “ishte serb”.
   Se kush u bë sebep e ja mbushi mendjen presidentit amerikan Bush, që Shqipëria të pranohej në NATO, po prapë Saliu kundër.
   Nga inati që Shqipëria u pranua në NATO, shkoi bashkë me të birin, Shkëlzenin në Gërdec e “vrau” 26 vetë.
   Po qe për europianist, të tillë Shqipëria ka vetëm Ramën.
   Sa punonte si bojaxhi nën urat e Paristit, pat deklaruar : “Shqipëri të kam dhjerrë”
   Kur ja solli Nano si peshqesh jo vetëm socalistëve por edhe gjithë shqiptarëve, e kundërmoi gjithë Shqipërinë me të dhjerat e tij, kryesisht nga goja.
   Ku ka politikan që ta dojë më shumë BE sesa Rama.
   E kemi dëgjuar që ta deklarojë publikisht se në Europë qarkullon trafiku i drogës dhjetë herë më shumë se në Shqipëri.
   Nga dashuria për Europën, e mbushi me kanabis gjithë Shqipërinë e eksportoi edhe në Europë me qindra ton
   A-a-a-ja nga sikleti i kapsllëkut, na ze në gojë “paratë e humbura të piramidave”.
   Vetm 613 kg e kokainës në Maminas, bëjnë aq para sa u humbën nga piramidat

 3. Do te mjaftonte vetem nje fakt, vrasja e kater dmostruesve te pafajshem qe sa te jesh ti ne pushtet Shqiperia nuk ka Europe, se po te hyshe ne gjithe bemat e tua qe perbejne nje dosje me mijra faqe ti perfundon ne nje kriminel qe edhe varja me litar do te perbente lluks per ty.

 4. po si t futemi n europe ne mer lartmadheri
  ti mbushje i grope te lagja vije prisje shiritin akoma pa u tha betoni
  ska gj ta kemi fal po vetm mos fol m se na shkakton kancer

 5. nuk ke hekurudhe o njeri je ne vitin 2018, fshin bythen me gur akoma . me pasurite qe shqiperia per aq popull do ishe bere zvicer e vogel. ta dish ti sa pasuri ka vendi, vret vehten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu