• |
ide | kryesore

FOTO/ Diego Armando Maradona shtrohet me urgjencë në spital

Sport

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona është shtruar me urgjencë në spital pasditen e kësaj të mërkure.


Shkak janë bërë dhimbjet e mëdha në gjunjë.


Maradona është shtruar në spitalin e qytetit kolumbian Kali, dhe po bën disa teste për gjurin e tij të majtë, para se edhe të fillojë punën si analist për Botërorin e Rusisë.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se 57-vjeçari ka të paktën 4 muaj që ndjen dhimbje në gjunjë.

Ai po vizitohet nga German Ochoa, i njëjti doktor i cili e operoi në gju 17 vjet më parë.

Doktor Ochoa tha: “Është një kontroll gjeneral në gjunjët e tij. Po bëjmë testimet dhe analizat e nevojshme dhe më pas do të vendosim nëse ka nevojë për operacion”. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.