• |
ide | kryesore

Çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend? Pritet që skenari i opozitës të jetë po i njëjtë

Lajme, Të fundit

Do të mblidhet sot seanca e radhës plenare. Ndërkaq, prej disa javësh në Kuvend nuk ka pasur normalitet në seanca, për shkak të bllokimeve nga deputetët e opozitës, të cilët kërkojnë dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj.

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, javën e kaluar u detyrua të ndërpresë disa herë seancën dhe pasi mazhoranca votoi projektligjet seanca u mbyll. Por jo për opozitën, ku vazhduan duke e transmetuar live në “Facebook”.


Mësohet se edhe ditën e sotme, deputetët e opozitës do të veprojnë me të njëjtën skenar, do të bllokojnë sërish foltoren, duke mos lejuar zhvillimin normal të seancës plenare.

1 Comment

  1. po si perhere do jete , parlament me vrases , me tutore, me hajdute, me te forte, me deputete ordinere ( minus dy tre kokrra) pra thene shkurt e me nje fjale !mysybet!

    Qeveri tepsie+opozite e blere = vend ne braktisje ( te ikesh naten )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu