• |
ide | kryesore

Pranga porositësit dhe dy bashkëpunëtorëve që i vunë tritol një shtetasi në Kurbin

Lajme, Të fundit

Finalizohet operacioni i koduar “Kurbini”, ndërsa në pranga ka rënë 3 persona, pasi akuzohen se të përfshirë në një ngjarje të rëndë kriminale.


Policia e Kurbinit ka zbardhur ngjarjet e ndodhura me 18 korrik dhe 17 gusht të vitit të kaluar, ku shtetasit N.K., i është bërë antantat duke e plagosur me armë zjarri si dhe makinës së tij i është vendosur lëndë eksplozive.


Burime zyrtare pohuan se në pranga ranë Fran Gjoka dhe dy të tjerë, përkatësisht shtetasit me inicialet A.I., 23 vjeçe dhe I.K., 20 vjeçe, të dy banuese në Vlorë.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *