• |
ide | kryesore

Luftëtarët e ISIS në Shqipëri/ Kush gënjen kryeministri bullgar apo Rama?

Kryesore, Lajme

Opozita po e sulmon ashpër Edi Ramën se po përgatit një plan sekret për të tërhequr ish luftëtarët Rob të ISIS-it, në një kamp të financuar nga vendet perendimore në Shqipëri. Duke kujtuar aferën e amëve kimike dhe atë të ngritjes së kampeve të azilanëve që kërkojnë strehim në Europë (lexo shkkrimin më poshtë) opozita po pretendon se në pamundësi për të hapur negociatat për fajet e veta kryeministri shqiptar po bën koncesione në kurriz të shqipëtarëvë.


Lexo me tej:


Plani sekret/ Le Monde zbulon projektin danezo austriak për kampe azilantësh në Shqipëri

Kjo histori lindi pas një vizite të kryeministrit bullgar Borisov dhe konferencës së shtypit që ai mbajti përkrah Edi Ramës në Tiranë. Ai pretendoi se Shqipëria do priste luftëtarët e kapur rob nga ISIS.

Kaq u desh që të shpërthente polemika dhe akuzat.

Kryeministria i mohoi kategorikisht pasditen e së premtes ato. Përmes një deklarate për mediat Këshilltari i Sigurisë në Kryeministri Sander Lleshi, bën me dije se nuk ekziston asnjë lloj ideje apo kërkese. “Keto opinione qe i referohen nje fraze te perdorur nga kryeministri Borisov, jane krejt pa lidhje me subjektin te cilit shefi i qeverise bullgare i’u referua ne prononcimin e tij”, shkruan ndër të tjera Lleshi. Sipas tij Shqipërisë as nuk i është kërkuar, as nuk i është propozuar një gjë e tillë.

“Behet thjeshte fjale per Qendren e Koordinimit kunder Ekstremizmit te Dhunshem, qe ishte edhe organizatorja e konferences nderkombetare te para pak diteve, ku mori pjese edhe kryeministri i Bullgarise. Shqiperia ka propozuar kthimin e kesaj qendre ne nje qender rajonale, per te kryer analiza, vleresime, studime, shkembim informacioni si edhe programe te perbashketa kunder ekstremizmit te dhunshem. Por kjo qender as nuk eshte, as nuk mund te jete dhe as nuk i ka shkuar kurrekujt ne mendje qe te kthehet ne nje repart grumbullimi te ish-militanteve te ISIS-it” thuhej në deklaratën e Lleshit.

Po si qëndron e vërteta? Për këtë lapsi.al ka rihapur arkivën e konferencës së shtypit me dy kryeministrave. Dhe e vërteta është se Borisov ka thënë: “në Shqipëria të hapet një qendër kordinimi për luftëtarët që kthhehen nga ISIS”.

A ia ka futur kot ish badigardi i shndërruar në politikan? Ka pak gjasë që ai të ketë folur me kaq papërgjegjësi. A ka mundësi të jetë ngatërruar përkthyesja që duket se artikulon me vështirësi në një shqipe të rjedhshme? Edhe ndoshta.

Ashtu sikurse duket nga videoja në transmetimin live nuk dëgjoheshin fjalët në bullgarisht të Borisov, por vetëm shqipërimi i përkthyeses. Gjithësesi Lapsi.al, po sjel edhe njëherë shprehjen e kryeministrit bullgar në konferencë që sejcili të gjykojë vetë. Një gjë është e qartë, polemika nuk ka lindur nga hiçi.

©lapsi.al

25 Comments

 1. per cfar kishim kemi nevoje kombi shqiptare dhe cfar na perqasi prendimi ne nje shekull,ne kishim nevoje ,te kishim shtet pas 500vitesh pushtim,ne kishim ,nevoje per zhvillim dhe perparim shoqerore si cdo shte i perparuar ne bote,masi zoti plotesoje meshiren e tije mbi ne me ullzim pasuri nentoksore dhe mbitoksore ,dhe burime njerzore ,po cfar na imponoj dhe perqasi prendimi ,na coptoj largoj nga zoti largoj nga e verteta ,drejta haku ,na coptoj ,u vendosen sisteme jete jo adekuate ,per ne ,te larguar tersisht nga e verteta,duke na izoluar ,frenuar ,dhe shkatrruar ,tani ,u grabitem per te dyten here ,ne ate qe quajn demokraci,duke na grabit pronat dhe cdo mundesi,duke na lene borc te varesuar ,genjyer ,sollen terrorist ne shqiperi tani duan te sjellin dhe familjaret e te vrareve nga terroristet ,ku dy palet menjehere do hyjne ne konfrontim duke na kthyer ne nje fushbetej,konfliktesh,deshen te sjellin arme kimike ,sollen mbeturinat e evropes,sollen ulleheqes shtazarak,,ku kriminalizuan nje komb te tere,me premtimin po na fusin ne evrope,duke na shkatrruar gjithnje ne vend qe te zgjeill problemet pa u zgjillur nje problem hapin nje tjeter,tani se kush eshte mafia cili eshte qellimi kush i organizon ,faktet po mblellin njeratjetren mbasi ne shesh kan daLUR PERHAPESIT DHE MBROJTESIT E KRIMIT DHE PADREJTESISE NDAJ KOMBIT SHQIPTARE,ERDHI MOMENTI STOP,KUSH JENI JU QE HYNI NE JETEN TON ,KUSH JENI JU QE FLISNI NE EMRIN TON KE PERFAQSONI JU QE FLISNI NE EMRIN TONE KUSH JENI JU QE MERRNI BORXHE NE EMRIN TONE KUSH JENI JU QE GRABISNI TE DREJTAT TONA ,KUSH JENI JU QE KERKONI TE NA IMPONONI PLANET QELLIMET TUAJA NE DEMIN TONE,KUSH JENI JU QE NA MASHTRONI NE ,SI GUXONI TE NA PERFAQSONI PA MARRE ME PARE MENDIMIN TONE ATY KU DREJTPERDREJTE PREWKEN INTERESAT TONA,KU E GJETET TE DREJTEN ,PO AMBASADORET E HUAJ CFAR TE DREJTE KAN TE NDERHYJNE NE JETEN TONE,PERDERI SA NE NUK HYJME NE TE DREJTAT E TYRE,KUSH JAN KETA QE GRABISN PASURIT KOMBETARE DHE UA SHESIN TJEREVE DHE NE NA KAN GRABITUR PRONAT TE DREJTAT DUKE NA BLLOKUAR FRYMARRJEN E JETES NE VEND KUSH JAN KETO QE VENDIN DUAN TA KTHEJNE NE QENRA TERRORI DHE MIGRANTESH NE NJE VEND FUKARA NDERKOHE QE NUK NA PERKET NE STREHIMI POR ATYRE QE I PLACKITEN BOMBARDUAN DHE SHKATRRUAN NEVE NUK JEMI KOMB PUSHTUES POR AS KOMB PERBALLUES TE PROBLEMEVE TE TJEREVE PO KUSH JENI JU QE KERKONI TE NA DETYRONI TE HYJME ME ZOR NE EVROPE NDERKOHE QE GRABITNI PASURIT TONA ,KU NE ME PASURIT TONA NE NUK KEMI NEVOJE TE HYJME ASKUN PO TJERET TE VIN TEK NE ,SI SHERBETORE ,,TANI QELLIMET E KETYRE ,JAN TE KUPTUESHME PER TE GJITH KJO NUK ESHTE TRALLTI KJO ESHTE DICKA ME SHUM ,KJO ESHTE BARBARI KRIM KUNDER NJERZIMIT I MIRORGANIZUAR I LLUNESHEM DHE EKSTREM NDERSA NE AKOMA MENDOJME SE PO NA DOJNE ,JAN TE NDERSHEM BUJARE DHE MESHIRSHEM KARRSHI NESH,ERDHI KOHA QE SI KOMB TE MEDITOJME ,VLERSOJME DHE NDAJME TE MIREN NGA E KEQA TE BARDHEN NGA E ZEZA,MIKUN NGA ARMIKUN ,DHE TE ZGJELLIM DOBIN TE DREJTEN HAKUN DREJTESIN TE VERTETEN NE MEZIN TONE ME PERFAQSUESIT E VLERAVE BIJET ME TE MIRE TE KETIJE KOMBI,KEMI NEVOJE PER PAJTIM NE MEZIN TONE ,KEMI NEVOJE PER ZOTIN TONE TE VERTETEN ULLZIMIN E TIJE MBASI ,NJERZIT E PUSHTETIT DHE PARASE QE KAN VENDOS PER ZOT PARANE ,NA TRALLTUAN MASHTRUAN ,DOLEN NGA KUPTIMI,I PREMTIMIT,SEPSE NDRYSHE PREMTUAN DHE NDRYSHE DOLEN ,DHE KUR DIKUSH PREMTON PARAJSEN DHE TE SHPIE BUZ FERRIT TE PREMTON TE MIREN DHE BEN ME TE KEQEN NE SHQIP I THUHET SIPAS VEPRIMIT MERR EMRIN SEPSE KESHTU ,U ZHVILLUA NJERZIMI BIND ,DHE VENDOSI PRINCIPE MBI BAZEN E FAKTIT SHEJIT LIGJIT VERTETES ,DHE E VERTETA FAKTEVE SHENJAVE RALITETIT PER PREMTIMIN DHE VEPRIMIN KETO JANE MASHTRUES,TE PADREJTE NESE NE MBLELLIM GJITHA VEPRIMET E TYRE NDAJ NESH ,MBETET PER CDO SHQIPTARE,PER TE KUPTUAR NESE DESHIRON TE PUNOJNE SI SKLLAVI I POLITIKAVE TE NJE GRUSHTI NJERZISH PA ADRES,APO DESHIRON TE NGRIHET REFUZOJNE ME CDO CMIM ,DUKE ALARMUAR BOTEN ,DHE NDALUR KETE KLASE POLITIKE DHE AMENDUAR CDO MARRVESHJE QE KETO KAN BERE NE NJE SHEKULL ME TJERET NE NJE SHEKULL NE DEM TE SHQIPTAREVE DUKE VENDOSUAR ,ATO POLITIKA ATE SISTEM DHE ORGANIZIM JETE QE I PERSHTATET NATYRALITETIT TONE QE GARANTON TE DREJTEN HAKUN PER SEJCILIN KU ME TE NUK NDJEHET KEQ ASKUSH POR TE GJITH KRENARE ,NESE NE HESHTIM NE PAK KOHE NE NUK DO QUHEMI ME SHQIPTARE ,POR ZHVESHEMI NGA CDO E DREJTE PERDERI SA TE PADREJTIT ME PADREJTESI EKSTREME PER NJE SHEKULL NA KAN FUTUR NE MORSEN E SHTERNGIMIT PER TE NA ASIMILUAR PLOTESISHT UN NUK PO FLAS SIPAS DESHIRES POR FAKTET PERKUFIZOJNE RALITETIN ME AUTOR DHE AKTOR 1 SHEKULLORE ME POLITIKA LIGJE SISTEME ORGANIZIMIN E JETES POLITIKAN LIGJVENES ,KU PRIORITET DHE TE DREJTA KAN VETEM TE HUAJT MINORITETET SKURSE SHQIPTAREVE VINE GJITHNJE DUKE UA GRABITUR DHE ELEMINUAR NESE DIKUSH KA FAKTE QE TE PROVOJNE NDRYSHE ESHTE RALITETI QE E KUNDERSHTON FAKTET KONKRETE,

 2. faktet ,per gjat gjith historise njerzore kan treguar ,se ,asnjehere askush me padrejtesi nuk triumfon as permes intriges mashtrimit forces apo gjithave bashke,sepse padrejtesia nuk u krijua si e tille,ndonse ka kosto qe u shkakton tjereve dhe cmim qe paguhet nga vet te padrejtit,e kunderta eshte drejtesia haku e verteta,por pacmangeshem ,trysnit dhe pamundesit sjellin ,piken kritike te fillimit te cdo te keqe ,edhe pse te keqen te gjith e urrejme por kur disa e veprojne dhe tjeret e pranojne qorrazi heshtim dhe bashkjetojme me te e keqa ,duke i bere sherbimin jep rendimentin e vet ,duke na cuar drejt perplasjes konfliktit shkaterrimit ,nese kjo sna pelqen kemi te drejten e vetmbrojtjes kundershtimit dhe ndarjes prej saje qofte dhe vetmohim,nuk duhet te pranojme ,lejojme dhe pranojme me ne mezin tone te padrejtit padrejtesine ne cdo pozicion qe shfaqet perderi sa u ngopem per nje shekull,
  shqiptare nese nuk te pelqen padrejtesia urrejtja perplasja lufta shkatrrimi ne mezin tone ,ne unitet mendimi dhe veprimi reago kundershto ,shpreh dhe mbro te drejten individuale dhe kolektive, mblilluni ,dhe tregoni kesaj klase politike dhe botes qe ketu ka shqiptare dhe dhe nuk mund te luhet me me te drejtat njerzore dhe askush nuk duhet te kete akses ne nderin pronen jeten te drejtat tona ne rruge mafioze padrejtesie ndryshe vetem permes te drejtes hakut,vleres merites reciprocitetit dhe askush nuk ka te drejte te vije te na mesojne ne shtepin tone se cduhet te bejme mbasi mesuesi ullzuesi me i mire eshte krijuesi gjithckaje dhe e ka plotesuar me se miri per cdo gje qe njeriu ka nevoje ne procesin e zhvillimit te jetes mbi toke duke mos i lene hapsir asgje padrejtesise dhe tye ppadrejteve ,shqiptare duhet ti shpallim lufte padrejtesise ne mezin tone perderi sa gjith bota e lufton kurse tek ne miratohet pranohet dhe zbatohet me ligje ,dhe pikrisht kjo eshte arsyeja qe po na shkatrron sepse heshtim ,qe do thot pajtohemi me te, dhe bashkjetojme me te,ne fakt sejcili e urren padrejtesin ti behet ne esence shpirtin e tije natyralitetin e tije dhe te drejten e deshiron hakun paqen begatin ,pse o njeri nuk pranon ate qe ndien ne natyralitetin ten te drejten verteten hakun per veten tende dhe unanimisht ta mbrosh ate dhe refuzosh me cdo cmim ate qe urren te demton padrejtesine,

 3. Ai lajmi qe keni nxjere si link per gazeten ‘ LE MONDE ‘ nuk egziston fare.

  cdo njeri qe di frenjgisht do ta kuptonte qe ne kete gazete , me pak kerkime ne ‘ Le Monde pik fr’ nuk egziston asnje lajm i tille.

  duket sikur dikush e ka shpikur dhe pastaj e ka shkruar ne Frengjisht thjesht per ti dhene me kredibilitet lajmit.

  por eshte komplet genjeshter e Lapsit

 4. Rama me ps famkeqe me rrezikshmeri te larte per republiken dhe shtetin.
  Rama tentoj ti bjen ne shqiperi armet kimiko-nukleike te bashar al asadit per shkatrrim ne shqiperi,dhe ta atonizoj tiken per 50 vite ku karceri te bej kerdi,por fale italis qe e stopoj dukei then,atancione se te prje veshet me gersher,se italia eshte afer dhe kontaminohet.
  Tani rama do instaloj te gjithe terroristet islamik qe ka prer nijra koka me sharia law.
  Rama dhe ps te betuar qe ta zhdukin shqiperin.

 5. Rama me ps famkeqe me rrezikshmeri te larte per republiken dhe shtetin.
  Rama tentoj ti bjen ne shqiperi armet kimiko-nukleike te bashar al asadit per shkatrrim,dhe ta atomizoj token,ujin,detin e ajrin,per 50 vite ku karceri te bej kerdi,por fale italis qe e stopoj dukei then,atancione se te prje veshet me gersher,se italia eshte afer dhe kontaminohet.
  Tani rama do instaloj te gjithe terroristet islamik qe ka prer mijra koka me sharia law.
  Rama dhe ps te betuar qe ta zhdukin shqiperin.
  rama 50 deri 10 her me i rrezikshum se esat pasha…..)

 6. Rama me ps famkeqe me rrezikshmeri te larte per republiken dhe shtetin.
  Rama tentoj ti bjen ne shqiperi armet kimiko-nukleike te bashar al asadit per shkatrrim,dhe ta atomizoj token,ujin,detin e ajrin,per 50 vite ku karceri te bej kerdi,por fale italis qe e stopoj dukei then,atancione se te prje veshet me gersher,se italia eshte afer dhe kontaminohet.
  Tani rama do instaloj te gjithe terroristet islamik qe ka prer mijra koka me sharia law.
  Rama dhe ps te betuar qe ta zhdukin shqiperin.
  rama 50 deri 100 her me i rrezikshum se esat pasha…..)

 7. O komentues injorante gjysem analfabete te Andi Bushatit dhe militante te Berishes! A keni ju turp kur nuk dini te shkruani dhe merni guximin te komentoni? Ju i keni ngelur Saliut dhe Andit! Me falni se harrova Noken flamurin!

  1. Lum si ne që kemi ju rilindasit pederastë me kurse verore.
   Km -me tre vite shkollë.
   M arsimit-Kristal
   M Financa-Anglisht
   M-Rendit- Drogë

 8. BADIGARDI I ZHIVKOVIT, ZJARRFIKESI PA SHKOLLE BOIKO BORISOV DO TA PERDORE SHQYPNINE SI “MISH PER TOP”

  Kush e ka derguar kete dallkauk ballkanik bullgar i trashe dru me pre qe t’i mbushe mendjen karagjozit Edi Rama qe ta beje Shqypnine si nje qender te terroristeve te ISIS-it, njashtu sic tentoi do kohe me pare dallkauku John Kerry-i i Obames per depozitimin e Armeve Kimike te Asadit?

  PSE KARAGJOZI EDI RAMA I TERRHEQ SI MANJET DALLKAUKET E PACIPE QE DUAN TA BEJNE SHQYPNINE KOSHIN E PLEHRAVE TE EVROPES?

 9. te gjithe keta qe permenden keto dite per ti prur ne shqiperi qofshin keta ish te isis apo rrefugjatet qe kane ngelur ne kufijte e europes do tju hapin skafeve pune dhe te gjithe keta qe po permenden tani do ti kalojne ne itali me skafet se shqiptari nuk rri dote pa i koruptuar qofsh keta punonjes te sigurimit te tyre te vendit apo europiane kini per ta pare, prandaj europa e di kete dhe s besoje qe te aprovohet nga europa se kesaj i thone se ti mbyllin deren dhe shqipetaret do ti fusin nga dritarja

 10. Per Andin, jo Bushatin, dukesh tip inteligjent perderisa i quan te tjeret qe mendojne ndryshe nga ty injorante, Vertet disa mund te kene probleme drejtshkrimore por kjo nuk do te thote qe skane te drejte te shprehin pakenaqesite e tyre, Nuk eshte e thene te jesh me Saliun per ta bere kete. Ajo qe po ndodh aty eshte me te vertete shqetesuese dhe nuk ka ndodhur kurre me pare ne keto 28 vjet |”demokraci”. Shifi gjerat me realitet dhe jo tifozllik apo se dikush te paguan , Ai mund te jete kryeministri me i papergjegjshem mbas Fatos Nanos dhe me i pafytyre e i pabese. Te pakten ky eshte mendimi im por besoj dhe shume te tjereve qe e njohin mire ate shkerdhat bojaxhi muresh.

  1. Shumë e saktë, ndërsa ky “andi jo bushati”, është thjesht një militant rilindas i paguar, në kuptimin që ose ka filluar punë në kohë të rilindjes, ose paguhet me honorare në bazë të komenteve të tipit leh ndaj gjithçkaje që cënon rilindjen, sa që nuk pëlqen edhe Lapsin, që megjithëse portal i majtë është shumë i moderuar dhe përpiqet të bëjë gazetari.

 11. Nuk ja vlen te merresh me injorante! Rama sigurishte eshte pergjegjes per cfare ndodh sot ne Shqiperi! A e dini cfare i ka bere Saliu ketij vendi? A e dini sa veta jane rrahur nga bandat e Saliut? A e dini sa jane vrare me urdher te tij? A e dini qe Saliu eshte tradhetar dhe spiun i Serbeve? Nese nuk i dini mesojini dhe e mbroni prape! Sigurisht Rama nuk eshte me i mire por nuk i ka lyer duart me gjak si “historiku” i PD! Lexuesve te Andit ju duhet te dine historine e Shqiperise! A e dini ju kush eshte Andi Bushati dhe pse shkruan kunder Rames dhe mbron Saliun?

 12. Nuk e dimë na e thuaj ti. a I KE LEXUAR LAJMET MUAJIN E FUNDIT; KE MBI 7-8 VETVRASJE, RREZIK MUND TË KESH NJË MESATARE 1000 VRASJE NË VIT. pRA EDVIN KOKAINA NUK I VRET POR I BËN OSE TË VRASIN NJËRI-TJETRIN, OSE TË VETVRITEN.
  Sa për Bushatin o komunist i vogël. nuk më duhet kush ka qenë e kë ka gjysh, ky portal është ndër më të mirët,, dhe pse bindjet Bushati i ka të majta.

 13. Te nderuar komentues,qe shumica prej jush nuk meritojne as t’i pershendesesh.Lexojini mire lajmet,deklaratat neper konferenca shtypi,deklaratat e shefave te sigurise rilindjes.Te gjitha keto,konvergojne vetem ne ate qe ju nuk po arrini ta kapni dot.Thelbi eshte: Europa dhe Amerika,ka vendosur te sjelle ne Shqiperi gjithe anetaret e ISIS-it,si dhe 600.000 siriane,te cilet jane te korrruptuar dhe te kriminalizuar,qe Rilindja e Rames,t’i beje VETINGUN.Bota,pra europa dhe amerika,besojne se vetingun mund t’ja beje vetem drejtesia e Rames,e cila me reformen e vet,pasi shkaterroi drejtesine e vet,do te “rregulloje” drejtesine boterore.

 14. Te nderuar komentues,qe shumica prej jush nuk meritojne as t’i pershendesesh.Lexojini mire lajmet,deklaratat neper konferenca shtypi,deklaratat e shefave te sigurise rilindjes.Te gjitha keto,konvergojne vetem ne ate qe ju nuk po arrini ta kapni dot.Thelbi eshte: Europa dhe Amerika,ka vendosur te sjelle ne Shqiperi gjithe anetaret e ISIS-it,si dhe 600.000 siriane,te cilet jane te korrruptuar dhe te kriminalizuar,qe Rilindja e Rames,t’i beje VETINGUN.Bota,pra europa dhe amerika,besojne se vetingun mund t’ja beje vetem drejtesia e Rames,e cila me reformen e vet,pasi shkaterroi drejtesine e vet,do te “rregulloje” drejtesine boterore.

 15. O Andi jo Bushati o super injorant dhe debil qe ke nje llogjike shume feminore, Sa vete jane vrare nga Enve Hoxha . po gjate kohes qe kane qene qeverite socialiste ne pushtet, po flas per vrasje qe akoma nuk dihen vrasesit. Saliu nuk eshte me i mire, por ti nuk kupton thelbn e problemit, Saliu nuk eshte me ne pushtet per te gjita ato qe ka bere dhe me habit fakti qe nuk eshte denuar, faji per te cilin bie direkt mbi bojaxhiun e mureve qe mbron ti me fanatizem.Ai nuk ben dot gje se eshte bashkfajtor si ne Gerdec ashtu dhe ne bulevard, per te mos folur pastaj per betonizimin e Tirnes, bregdetit, aferen CEZ e te tjera zullume

 16. Mut qenefi , kart n bajth , ju militants
  te majte dhe te djathte qe komentoni paskeni qene rrota @@ri komplet qe ziheni si bushtrat per lideret tuaj politike dhe nuk ndiheni fare per hallet e perditshme.

 17. Jeni mledh i tuf gomeresh ketu, ne ca partira e ne ca pacavure gazetash. Pellisni te gjithe me nji kohe e na morret ment (si gjithmone ne fakt) a thu se u kthy mrapsh bota. Se pari, kjo perkthysja e bullgarit flet per “qender koordinimi per ate qe ka te beje me luftetaret e ISIS qe kthehen” e s’flet per kampe per luftetaret e Isis… ! Keni vesh me e degju? Keni pjerdh medsh apo bjeri t’i bim si me qen shqiptaret analfabete!!! Se dyti, gazeta “le monde” flet per i gjo krejt tjeter – flet per i plan hipotetik te 2 qeverive per pune emigrantesh e jo per luftetare te Isis. Jeni qe jeni, qisni dhe ndonji muhabet magazinimi ne babbrru te armve ti kim jong un’it e i vini kapakun kti muhabeti

 18. objektiva dhe prograni sekret Ruso-Serbe eshte qe nepermes PS e Edi Rames,Shqiperia te grumbulloj te gjithe terroristet islamik me potencial te madhe rreziku.
  mos harroni se shqiperis po i kanoset shberja e republikes dhe pavarsis.
  1.e njoftur mondialment per trafik qeveritar droge,dhe mijra viktima te evropianve nga overdosa e trafik droges se narco guvenement albanaise.
  2.besidime sekrete me greqin per detin,dhe synimi greke verio eperin enegzistent.askush nga publiku nuk ka nje mikro informom se qka ka ndodhe e vendos….) bisedime larg syve te gazetarve e opinionit.
  3.vota e qellimshme anti amerikescne okb dhe futja e shqiperis ne organizata e konferenca islake,puro anti amerikano-evropiano-krishtete dhe shtete qe me dekada financojn al kaeden al nusra e terrorozmin islamik si erdogani qe furnozon me arme te prodhimit ruse,isis-n.
  Video bga gazeta frebge le monde ku erdogani furnizon isis me arme.
  Video.un lournal turc publie les
  image d’ armes livres par la turquie aux djihadistes en syrie.
  me qindra prova la qe edi rama e ps jane te lidhur sekret me terrorismin islamik nepemes erdoganit dhe turqis.
  dhe prova qe mafia e efi rames me mafin e erdoganit punojn bashke ne trafik internacional droge dhe kane laborator droge ne turqi.
  proa qe djalit te erdoganit ju zenen 1.5 mld pare.
  proa nga servisi sekret israekit qe al kaeda ka nje bank change ndrrim valutash ne aeropoert te stabollit.
  prava nga CIA qe avioni privat i organizimit dhe financimit te al laedas aterron i autorizuar ne staboll.
  dhe ka x prova tjera.
  Ramen me Erdoganin nuk i lidhe miqesia,por trafik internacional droga dhe organozatat islamike te financaura nga multi milionetat e katarit e saudi arabia.

 19. objektiva dhe prograni sekret Ruso-Serbe eshte qe nepermes PS e Edi Rames,Shqiperia te grumbulloj te gjithe terroristet islamik me potencial te madhe rreziku.
  mos harroni se shqiperis po i kanoset shberja e republikes dhe pavarsis.
  1.e njoftur mondialment per trafik qeveritar droge,dhe mijra viktima te evropianve nga overdosa e trafik droges se narco guvenement albanaise.
  2.besidime sekrete me greqin per detin,dhe synimi greke verio eperin enegzistent.askush nga publiku nuk ka nje mikro informom se qka ka ndodhe e vendos….) bisedime larg syve te gazetarve e opinionit.
  3.vota e qellimshme anti amerikescne okb dhe futja e shqiperis ne organizata e konferenca islake,puro anti amerikano-evropiano-krishtete dhe shtete qe me dekada financojn al kaeden al nusra e terrorozmin islamik si erdogani qe furnozon me arme te prodhimit ruse,isis-n.
  Video nga gazeta frenge, le monde ,ku erdogani furnizon isis me arme.
  Video.un lournal turc publie les
  image d’ armes livres par la turquie aux djihadistes en syrie.
  me qindra prova ka, qe edi rama e ps jane te lidhur sekret me terrorismin islamik nepemes erdoganit dhe turqis.
  dhe prova qe mafia e edi rames me mafin e erdoganit punojn bashke ne trafik internacional droge ,dhe kane laborator droge ne turqi.
  prova, qe djalit te erdoganit ju zenen 1.5 mld pare.
  proa nga servisi sekret israelit ,qe al kaeda ka nje bank change ,ndrrim valutash ne aeropoert te stabollit.
  prava nga CIA qe avioni privat i kokave qe te organizimit dhe financimit te al kaedas aterron i autorizuar ne staboll.
  dhe ka x prova tjera.
  Ramen me Erdoganin nuk i lidhe miqesia,por trafik internacional droga dhe organizatat islamike te financaura nga multi milionetat e katarit e saudi arabia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu