• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktorja e Hollywood-it

Paparazzi, Slider

Bëhet fjalë për Eunice Gayson e cila vdiq në moshën 90-vjeçare. Gayson e njohur botërisht me rolin e saj si Sir Sean Connery, si dashuria e vetme e Agjentit 007, ka humbur jetën për shkaqe natyrore. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e artistes.


Gayson lindi më 17 mars të 1928 dhe ka qenë femra e parë që është shfaqur në një projekt në televizion me filmin e James Bond. Gayson është ajo që edhe ka thënë edhe shprehjen e famshme që të gjithë e përdorin, “Bond, James Bond.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu