• |
ide | kryesore

FOTO/ Devijimi në autostradën Tiranë-Durrës shkakton kaos në trafik, vargu i mjeteve deri në 6 km

Lajme, Të fundit

Devijimi i qarkullimit të mjeteve për shkak të punimeve në segmentin e parë rrugor Kashar-Vorë, pjesë e autostradës Tiranë–Durrës ka shkaktuar kaos dhe trafik të madh.

Vargu kilometrik i makinave fillon nga QTU tek mbikalimi në hyrje të Tiranës. Mësohet se vargu i mjeteve arrin deri në 6 kilometra.

Siç u njoftua më herët nga ARRSH, punimet konsistojnë në shtrimin e shtresës së asfaltit dhe rehabilitimin e rrugës, ndërkohë që kjo fazë pritet të vijojë përgjatë gjithë muajit qershor.

Automjetet devijohen në Rrugën e Rinasit. Autostrada është e bllokuar nga mbikalimi i Qafë-Kasharit deri në Vorë në të dyja korsitë që të shpien drejt Durrësit.

3 Comments

  1. Si gjithmone ne pikun e sezonit behen punime . Per mua ketu eshte nje dore e fshehte . po mire nga marsi deri tani nuk kishte kohe? Apo nuk kishit fondet. Zhulanjoset e ripjelljes na çate trapin me turilisoj karagjozlliqesh . Jeni bere te shpifur.

  2. i pa emer jo si gjithmon por ne kohen e dhjerjes se stalinit mutit rama,kakes erion velija,dhjerjes ruqi,shurres balla etj.keta e kan urdher nga putin e vuqiq qe sa me pak shqiptar e turist te vijn nga kosova,maqedonia,mali i zi,zvicrra,italia,greqia etj

  3. nuk ka shqiptar si ne ps e tek rama te ndershem e pa ndershem qe kan emra braqe,majko,milena harito,kumbaro,ruqi,dokle,kristaq,etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu