• |
ide | kryesore

Takimi Trump – Kim Jong Un/ Denuklearizimi do fillojë menjëherë (Fotot)

Arkiva, F1, Planet
 Kim Jong-un edhe Donald Trump u takuan këtë të martë në hotel Capella në Singapor për të diskutuar deneuklarizimin e Koresë së veriut pas një shtrëngimi historik duarsh. Takimi i tyre zgjati 38 minuta dhe Trump e konsideroi atë si një takim optimist dhe theksoi se denuklearizimi do fillojë menjëherë. Megjithëse vëtën pak kohë më parë ata e kishin etiketuar njëri tjetërin si “Plaku i çmendur” dhe “Trashaluqi i shkurtër” ata nënshkruan sot sëbashku një dokument përmbajtja e të cilit nuk dihet ende.

1 Comment

  1. Po keta koreanet sikur jane shume shume fukarenj dhe te drejtat e njeriut i shkelin cdo dite?Oh sa kemi thene dhe do themi cdo dite,hajde beso ne llafe koti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.