• |
ide | kryesore

Drejtori i Teatrit Kombëtar: Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner, mori rrogën kot për 15 vjet

Lajme, Të fundit

Debati për godinën e Teatrit Kombëtar mbetet i nxehtë edhe mes vetë komunitetit të artistëve. Aktori Mirush Kabashi bëri deklarata të forta në protestën e fundit të zhvilluar kundër prishjes së godinës ku edhe recitoi disa vargje poezisë “Hakërrim” të Ali Asllanit.


Ndërsa në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, Kabashi bëri akuza edhe ndaj drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli duke folur për censurë në këtë institucion.


“Natyrisht që ka censurë. Ajo ka kaluar nga pushteti në teatër. Jemi më keq se në diktaturë. Problemi kryesor është ligji për teatrin” – tha aktori, por i menjëherëshëm ka qenë reagimi i Çulit në rrjetet sociale.

“Hahahaha! Zotëria “hani pini dhe rrëmbeni”, pasi “grabiti” për 15 vjet rrogën ne Teatrin Kombëtar, ka filluar te recitoje patologjikisht mediave gjoja se i dhemb shpirti për godinën e Teatrit Kombetar.

Ky individ qe morri rrogën 15 vjet dhe u ngjit ne skenën e TK-se vetem me nje shfaqje, është objekt per librin e rekordeve Gines. 100 milion leke (te vjetra) ka perfituar me statistike ne 15 vjet zoteria qe fuste karten ne bankomat pa u skuqur fare.

Nese ndonje nga miqte me gjen diku ne Europe, Amerike, Australi ose ne Hene apo ne Mars nje “grabites” te tille, ju lutem miq te me beje me dije. Nderkohe individi “hani pini dhe rembeni” eshte edhe nje mashtrues ordiner.

Me akuzon sonte tek emisioni i Eni Vasilit si censor te programit artistik te institucionit. Por kaq gënjeshtar ordiner është saqe shembullin e shpik aty per aty, duke ju marre fjala si memec, dhe ja ve ne goje regjisorit Altin Basha.

Tmerr!!! Genjen me zerin e tjetrit! Gënjeshtari ordiner thotë se unë i kam kerkuar regjisorit Basha tekstin e veprës “Gomari i Babatasit” per ta kontrolluar përpara se te jepja lejen per tu shfaqur ne skenën e TK-se.

Altin Basha dhe Rita Gjeka, amani, nese ju kam kërkuar tekstin ma thoni se une i shkreti se mbaj mend, po ma thoni aman, se mendja e shkrete ne keto kohe te turbullta nuk i dihet ne ç’drejtim te paditur rreshket,” – përfundon Çuli replikën në rrjetet sociale.


24 Comments

 1. Ik mer pis mer I pacipe
  Si guxon t thuash qe e paska mar rrogen kot mirush kabashi
  Po vazhdoni ju dhe ato qe tvuan ty aty dhe ato qe ne me demek I kemi vene e do I veme aty qe tvene ty qe tneperkembin mirushat ne shqiperi nese kane ngel sadopak
  Vazhdoni hani pini dhe rrembeni
  Po do vi koha

 2. Kam patur respekt për këtë ” pa emër” por ka rënë shumë poshtë me këtë replikë për Mirush Kabashin. Paska marrë 100milion për 15 vjet. 50mijë lekë të reja në muaj. Po Mirush Kabashi është pasuri kombëtare edhe pse nuk e besoj që nuk ka bërë asgjë tjetër në këto vite…un kam parë Apologjinë e Sokratit dhe me atë na ka nderuar në botë. Më gjeni një aktor tjetër të nivelit ndërkombëtar si ai. Greqi peshëngritësit shqiptarë i bëri oficerënushtrie për tu siguruar rrogë e ne mos ti japim 450dollarë në muaj një aktori si Mirushi.
  Ky “pa emër” do hajë bukë dhe ca kohë e pastaj do e shohim përsëri nëpër tv duke u ankuar për bukën e gojës siç bënte para se të vinte Rama.

  1. 15 vite x 12muaj=180 muaj
   100.000 : 180 muaj = 550 mije ( te vjetra ) ne muaj.

   Tani une nuk dua te prishet teatri.. por dhe te marresh 500 mij lek ne muaj nga taksat tona dhe te luash vetem nje rol ne 15 vjet … sikur nuk shkon apo jo .

   mu kujtua nje skec i humoristeve shkodrane. ‘ ATIJ I PESHON FJALA FLORI’ .

   keshtu dhe puna e Mirushit.

   1. Hallalll mor i ka . Hic nuk jam pishman per nja to lek. Ka taksat tona mor ja kan dhan . Nuk ja ka pagu as Rama as ky karabushit. Sikur mos tpunoj tan jeten ai i meriton ato.

    Hic nuk jam pishaman per nja to lek. Taksat tona po shkojn per lesh tek klientat e qeverive mor i dashtun.

    1. Shum dakort me ju .

     Me mire Mirushi se sa Kastrati dhe Vilma Nushi.

     Edhe une nuk jam pishman per ato leke. I meriton

 3. Keto Culat ! Gjithe jeten kane qene sahan lepires spiuna te ndyre qe ne 44 kur erdhen nga fshatrat e permetit ? Gjyshi ketij plere ka qene nji komuniste I ndyre dhe spinun shpifarak ! Diana Culi spiunoje poetin nga librazhi qe u vare ! Ptu rrace e ndyre spinush plera pa dinjitet

 4. O Çuli uro Arjan Çanin qe te promovonte si budalla te Zona e Lire, se Rama o budallej, o mashtrusa e hajduta, ose homoseksual po ve ne poste te rendesishme

 5. Sa karakter i ulet Culi. Mirush Kabashi ka mare rrogen nga taksat tona jo nga leket e Culit dhe as te Rames, dhe i ka hallall jo per 15 vjet por per 150 po te qe nevoja. Po na qan hallin e lekeve ti ne, qe na hiken taksa neper ora te shtrenjta e kostume per hajdutet qe kemi ne krye? Por tu dhimbskerka rroga e Mirush Kabashit? Palo burre.

 6. o CapaCUL, po ku ke surrat ti te matesh me Mirush Kabashin, aktor model dhe familje shume e nderuar. Ka ardhur koha te recitojme vargje nga Epopea e Ballit Kombetar, u cuan kembet ti bien kokes.
  O Capacul
  o fytyre e dhime
  sa mend ke ti
  ka bytha ime
  do te qesendiste i madhi Dritero po te ishte gjalle.

 7. Vetë fakti që një nga aktorët më të talentuar shqiptarë si Mirush Kabashi, nga drejtorë e regjizorë lëngaraqë e mediokër të Teatrit qënka lënë pa role për 15 vjet, ësht një fakt demaskues kundër këtij askushit drejtor Çuli, dhe vërteton akuzën e tij për çensurë .
  Janë drejtorë e administratorë që për motive të ulta qoftë të zilisë ndaj aktorëve të talentuar e qoftë për servilizëm ndaj qeveritarëve komunistë, që kanë abuzuar duke u përpjekur ta bojkotojnë talentin e Mirushit duke mos i dhënë role.
  Talentin e një artisti nuk e përcakton rroga që mer, por mjafton edhe një vepër artistike e niveleve ndërkombëtare që ta bëjë të pavdekshëm.
  Le të ketë “punuar” me zell Ervin Çuli duke ju serviluar eprorëve apo duke i bërë hyzmet propogandave komuniste, mjafton një vepër skenike monolog e një aktori si Mirush Kabashi me të cilën pak aktorë mund të krahasohen, që ai të meritojë pagën dhjetë herë më shumë se drejtorët apo aktorët e komanduar politikë.

 8. Kabashi eshte aktore i njohur por me thuani ju qe jeni kaq te dashur sa here apo se sa role ka lozur ne keto 15 vjet? Pse je i njohur sdo te thote qe duhet te maresh rrogen qyl.per mua me mire te jete private edhe te fitosh ate qe meriton edhe jo duke mare rroge shteti se kaplot shqiptare qe punojne edhe marin nje rroge 300 000 leke

  1. Kujtova se nuk kishte idiotë të tjerë, që mund të flisnin kundër Mirush Kabashit Artist i Madh , përveç atij langaraqit drejtor që vetëm stili i të shkruarit të rplikës kupton që është një individ mediokër i nivelit të adoleshencës.

  2. Ja dhe mendimin i kapitalist i punonjësve të administratës socialiste, të cilët paguhen për t’i shërbyer qytetarëve, por e kalojnë kohën në rrjet duke sharë armiqtë e partisë.

 9. Qe jane te perzier ne M..t te gjithe keta, …jane..Qe kjo ceshtje nuk ka asgje personale, por ka te beje me vjedhjen qe nje klase e tere politike po ben me arrogance, kunder nje populli te tere , mendoj se tashme eshte e qarte..

 10. …..keshtu shkojne keto pune: kur u be Culi nga “konjak & e kuqe, e zeze gjithe diten” ne drejtor te TK, atehere dhe Mirushit duhet tia falim ato rroga!! ( i meriton apo jo, eshte subjektive)…

  Por me e rendesishme keto dite, eshte qe aktoret, regjisoret, dramaturget, etj, te gjithe te rrine te bashkuar kunder shembjes se TK….mllefet dhe inatet zgjidhen me vone, (ashtu sic kane bere gjithmone, me intriga e kulisa neper kafe)!! Tani rendesi ka Teatri….
  Tentativat per ti percare, si kjo e culit, do jene pafund, por nuk duhet te heqin dore!!

 11. O –Culi-ti je nje qime e bythes te Mirush Kabashit.Ku mban mend t se cfare ju ke thene e kerkuar ti rri -dru-tere diten nga droga dhe alkoli.Te jane bere syte si koqe lepuri,je nje drejtor per drejtor ordiner ,shikoni dhe tek teatri kukullave ke kane vene drejtor nje -kolonjar-sy zhabe qe deri me sot i kane shkuar per shtat vetem rolet e femrave ne portokalliku per hir te karrikes dalin dhe kundershtojne per teatrin aktoret me te shquar te ketijvendi si -Ndrenika-Arbana,Asqeriu,Derhemi e shume te tjere.

 12. Gjith shqiptaret e maqedonis kan mbijetuar nne saj te fjaleve te artisteve shqiptar juaa kemmi borxh jo vetem jeten ton por edhe te brezave Atyre te medhejve ARTISTEVE

 13. Keto qe thote Culi jene lehtesisht te verifikueshme.
  Ne se jane te verreta Mirushi qenka vertet i pacipe.
  Ne se jane genjeshtra, ish aktori i madh Mirush Kabashi ti drejtobet gjykates per fyerje dhe demtim te imazhit.
  Une si popull urrej cdo abuzim me parate e taksave qe paguaj.
  Une punoj si kafshe qe te siguroj te arxhura per familjen time. Si qytetar i pergjegjshem paguaj taksa dhe familja dbe femijet e mi privohen nga shume gjera si rrjedhoje. Po qe se Mirushi perfiton kesisoj, dicka nuk shkon. Faji eshte i dyanshem. Jane abuzuesit qe trashen nga para te nxjerra me gjak e djerse qe u ngecshin ne fyt. Por eshte dhe Shteti qe administron paret e taksapaguesve eshte bere mbeshtetje e abuzuesve dhe hajduteve me “reputacion” e “talent”. Ty Mirush te nfecte ne fyt djersa e popullit fukara. Ti drejtor, pse nuk e denoncove Mirushin kur i mesove keto abuzime.? Pse nuk e pushove nga puna? Dhe ti nuk e ke kryer detyren. Dhe ti i ke marre paret kot. Te ngecshin ne fyt dhe ty.
  Plehra te gjithe. I vini rruspat Teatrit se ka degjeneruar dhe eshte kthy ne BORDELLO.

 14. nese dikush ka marre rrogen pa e merituar i bie qe drejtori e ka mbajtur ne pune. dmth drejtori vete nuk e ka ditur kush punon apo jo, dmth drejtori nuk ka qene ne pune per vete.
  keshtu qe me rregullin e treshit drejtor Culi ka marre rrogen kot
  me kete autogol te shkoje te ktheje parate ne arken e shtetit dhe per veten dhe per artistet qe nuk e merituan dhe i mbajti ne pune

  e more Culi sa keq kur te punon goja para mendjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *