• |
ide | kryesore

Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

Lajme, Të fundit

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për t’u dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë. Ministri i Jashtem grek, Nikos Kotzias, ishte i prerë kur tha se nuk ikën në pushime pa i zgjidhur këto çështje.

“Së shpejti zgjidhim problemet me Shqipërinë. Ndodhemi në procesin e zgjidhjes së problemeve që rezultojnë që prej 70 vjetësh. Nuk shkoj me pushime pa i zgjidhur”.

Deklaratat Kotzias i bëri pas takimit me homologun e tij rus Sergei Lavrov në Moskë.

6 Comments

    1. ashtu sic nuk iken me pushime pa i zgjillur ceshtjen e korrupsionit me shqiptaret dije se as ne varr nuk do shkosh pa marre cmimin e padrejtesise ndaj shqiptareve,askush pergjat gjith historise njerzore nuk triumfoj me padrejtesi,dhe as nuk sfidoj krijuesin e gjithesise,vecse nese keni fuqi mbi zotin ,ta urdheroni ,te krijoje ligje qe gjalleria jetes te orientohet sipas interesit tuaj,nese nuk keni aftesi dijeni se 100 per qind padrejtesia deshton dhe 100 perqind e drejta shqiptare do shkojne ne vendin e vet,me hire apo pa hire se si vec zoti e din por dicka eshte e sigurte qe padrejtesia ka cmim dhe kosto qe dikush,e paguan ,por ne nje shekull shqiptaret mbeten me kosto kurse ju do tu vijne cmimi,shum shpejt per te shpaguar koston ,friksohem se cmimi do jete aq i mall ,saqe rrezikoni te mbeteni 1 shekull me koncesion tek shqiptaret qe te shpaguani 1 shekull padrejtesi ndaj kombit shqiptare,njerzit e zgjuar largohen nga padrejtesia cmimi saje dhe kerkojne vetem ate cfar u perket tjereve u njohin dhe kthejne hakun ,nuk shohin tjetrin nga pika dobet qe ndollet dhe as nuk synojne ta dobesojne qe ta shkatrrojne dhe grabisin ,,sepse jan te bindur se cdo gje qe ja bejne tjetrit drejtperdrejte ja kan bere vetes vet,i malleruar eshte krijuesi gjithesise qe gjithcka krijoj ,dhe ullzoj me profetesi ,ku krijimi dhe ligji tije eshte i pasfidueshem ,dhe konkurueshem nga asnje krijese e tije,ju ndonese ,menduat se po ua hapni varrin tjereve por fatkeqesisht rat vet brenda ku tashme nuk dilni me dot vecse me pendim ndjese hak ose te prisni momentin e cmimit te padrejtesise qe pacmangeshem zotit do tua sjelle zoti nuk genjen ai e mbane premtimin qe jep ,premtimi tije eshte i treguar qarte ne kurane dhe synet,si per drejtesine si per padrejtesin e vertetoj zoti ,e vertetuan i derguari tije muhamedi ,a,s e vertetoj shkenca dhe po e verteton praktika cdo dite ,por ju akoma nuk po bindeni deri sa tu godase drejtperdrejte vec zoti e din se si dhe prej kujte do tu vijne ky ndeshkim i nje barbarie 1 shekullore ndaj kombit shqiptare,por qe nje gje eshte e sigurt se nga kemi dalur te gjith kthim pas nuk ka dhe andej nga do shkojme pas kemi cmimin e asaje qe mendojme flasim dhe veprojme ,gezuar i nderuar sot po qeshni por ai qe qesh i fundit do ndjehet me i sigurte

  1. Opa trekendshi rusi serbi greqi
    Po pse do e deklaronte nga moska ky derrkuci
    Apo ha leket e europes e zhgrryhu me ruset.

  2. Niko mos na hap pune se ku do haje mut Shpetim Idrizi pastaj?! Rri se jemi mire keshtu, se edhe popullin e kemi mesuar te kenaqet me sherrin. Dhe sherri me ju eshte i preferuari i ketij mileti dhe po mbaroi eshte pune muti se do na kthehen njerezit e do na kerkojne pune e mireqenie.

  3. Kjo eshte manover e Juaja zot Grek! Ju (grek) nuk po negocioni por keni Deklaruar SE DO TA MARRIM ATE DET QE DUAM!? Dhe kjo do te thote shume…!? Anglezet e perdorin termin grek ne kuptimin e nje Torte te Mire por me HELM! Megjitheate ne nuk mund t’ju bejme ju fajtor! Sepse si komb jemi te shquar per Pushtetare TRADHETARE! Pervec Territoreve te Brendshme qe keni marre apo dhene si Varreza, Shkolla dhe Kisha (pa folur me per banka e biznese te rendesishme) tani merrni dhe detin ashtu sic e doni dhe ku te doni!? Populli shqiptar e sheh vet se c’fare behet ne Maqedoni apo Greqi per Emrin. Ndersa Falja e Detit qe ne fakt ka ndodhur nga shqiptaret nuk ka reagime!? Cudi! Partite te SHITURA! Por Gazetat dhe TV-te duhet te ndihmonin Shume, JASHTEZAKONISHT SHUME per kete C’ESHTJE KAQ TE RENDESISHME DHE TE NJE PASURIE KOMBETARE NDER BREZASH!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu