• |
ide | kryesore

Ronaldo ka një rival më shumë në Rusi

Rusi 2018, Sport

Nuk e kishte menduar këtë Cristiano Ronaldo, por tani duhet të gjejë një zgjidhje të shpejtë për poblemin. Telstar 18, topi i dizenjuar për Botërorin 2018 është projektuar për të pakësuar dishezën dhe ndryshimin e drejtimit të topit në ajër: tani goditjet e dënimit të CR7 nuk janë më aq të frikshme…
Një kundërshtar më shumë për portugezin dhe është topi zyrtar i krijuar nga Adidas për Rusi 2018. Sipas “the Sun” topi ka pësuar ndryshime dhe është projektuar shkencerisht për të neutralizuar goditjet e dënimit me efekt (si ato të Ronaldos) duke favorizuar kështu portierët, shumë shpesh viktima të trajektoreve të vështira për tu llogaritur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu