• |
ide | kryesore

Sergio Ramos, mesazh drithërues Spanjës

Rusi 2018, Sport

Deklaratat e para që filtrojnë nga qendra e grumbullimit të Spanjës në Krasnodar, ku Furitë e Kuqe po stërviten nuk mund të mos vinin nga kapiteni i iberikëve.
Sergio Ramos kërkon ti japë një shkundje ambjentit dhe të karikojë skuadrën në prag të ndoshta ndeshjes më të rëndësishme për Spanjën në fazën e grupeve, atë kundër Portugalisë:
“Jemi Kombëtarja, përfaqësojmë një simbol, ngjyrat, një pasion, një vend. Përgjegjësia jonë është impenjimi në cdo ndeshje. Jam me ju e për ju. Dje, sot e nesër, së bashku: #VamosEspaña”.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu