• |
ide | kryesore

Taulant Balla: PD po e përdor Robert Ndrenikën si mish për top!

Lajme, Të fundit

Socialistët iu janë përgjigjur thirrjeve të Robert Ndrenikës se tani ka ardhur koha të ngujohen brenda në Teatër për të mos e lejuar prishjen e tij, me një mesazh të Taulant Ballës. Kreu i grupit parlamentar të PS-së i shkruan Ndrenikës se po përdoret si mish për top nga Partia Demokratike dhe se deputetët e PD-së nuk e kanë seriozisht “luftën” për teatrin.

“Për nevoja të skenaristit të Shqupit, që sot nuk kishin ndonjë lajm me babale, u munduan t’ju përdorin përsëri ju mish për top në teatrin e tyre të radhës.

Më beso i dashur Robert, nëse Ti beson se Albana Vokshi apo Lulzim Basha e kanë megjithë shpirt “luftën” për Teatrin, është njëlloj sikur të besosh që Lulzimi është Robert Deniro dhe Albana është Julia Roberts” shkruan Taulant Balla.

Po ashtu, kreu i deputetëve socialistë, thotë se nuk është e vërtetë se mbledhja në komision ishte e bojkotuar nga deputetët e PS. Albana Vokshi organizoi një mbledhje private, thotë Balla, pasi mbledhja e radhës ishte e parashikuar në datën 18 qershor.

11 Comments

 1. dhe kush na flet taulan pordha e rames,njeriu me bastard e pa karakter pas edvinit.ky frroku,roshit e doshit ju ben pallat paq pasi te ken ber orgji me ramen.

 2. Turp per Elbasanasit kush i perfaqeson… ngrihuni o turkoshake apo boll nje pilaf qe hani te monumenti i Kristoforidhit. TURP

  1. Jo vetëm Elbasanin, por përfaqëson gjithë socialistët shqiptarë, dhe me që ne i zgjedhim këto plehra ti mbajmë me shëndet se i meritojmë.

 3. Të keqen e kokës, të është bërë sa e qenit të stanit! S’u ngopët nga babëzia e makutëria, fundërrina!

 4. Cfare perversi! Ngateron Ndreniken e madh me vehten e tij.E si mund te manipulohet nje ikone si Ndrenika,atij kane frike ti afrohen politikane pa personalitet si ju dhe jo me t’a perdorin.Ndrenika vjen nga nje qytet i kulturuar dhe jo nga nje fshat corapekuqsh.Turp per ty qe e identifikon Ndreniken me sojin tuaj.

 5. …o taulant….nuk kishin faj ata ne maje te katundeve te Librazhdit, qe te vune kete emer, se donin te te kamuflonin, …..po ti e ke te stampuar ne balle qe je kokrra e katundarit..ordiner, merresh me ndreniken….5000 vjet te rrine ne tirane fisi yt nuk behet qytetar, zdroms!

 6. Nuk ma merr mendja që një politikan në botë mund ti drejtohet kaq pa respekt një ikone kombëtare, jo vetëm
  i teatrit, por ikonë në të gjitha planet e tjera shoqërore, njerëzore e tj.

  Kjo tregon se si popull kemi humbur çdo lloj dinjiteti, nderi, e respekti për të tjerët dhe për veten.

 7. Turp, qe nje pionier i enverit iveshur me fustanelle e opinga injoron ikonen e artit shqiptar. Ky kanop kadundi, pasi i hoqi opingat nga kembet, duket qe i ka veshur ne koke. E tregoi vehten qe nuk ka pare ndonje here teater apo film, qe me te cilin ka te beje nga pikepamja shpirterore e artistike, dhe kjo e trego qe gomari i librazhditti mungoi vetem samari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu