• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Kompania e mikut të Edi Ramës mori licensen e ‘Air Albania’

Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në një deklaratë për mediat tha se 9 ditë pas themelimit, kompania e mikut të Edi Ramës merr liçencën e “Air Albania” me investim 100 mijë lekë.

Në një akt klientelist dhe korruptiv, Edi Rama i ka dhënë mikut të tij vlonjat Sinan Idrizi pronësinë e kompanisë shqiptare Air Albania me një investim prej vetëm 100 mijë lekësh. Kompania fantazëm është krijuar vetëm 9 ditë përpara daljes së vendimit të posaçëm të qeverisë, duke treguar qartë se gjithçka ishte e paracaktuar, pa garë, jo transparente dhe antiligjore Kompanisë me fond vetëm prej 100 mijë lekësh, Edi Rama i ka vënë në dispozicion kompaninë shtetërore Albcontroll, e cila do të financojë një kompani private klienteliste të lidhur me kryeministrin. Kjo është e njëjta kompani që Partia Demokrastike e denoncoi në janar si pjesë të aferës korruptive me Aeroportin e Vlorës dhe një kompani turke. Përpara marrëveshjes për aeroportin e ri, Edi Rama është shoqëruar në Turqi nga Sinan Idrizi” u shpreh Tavbaku.


Tabaku publikoi një foto, ku duket pronari i kompanisë Air Albania, është në një takim të nivelit të lartë me Presidentin Erdogan dhe kryeministrin Rama dhe bëri disa pyetje për kryeministrin:

· Të kujt janë paratë e Air Albania?

· Për llogari të kujt punon Sinan Idrizi?

· Paratë e kujt po pastron miku i Edi Ramës?

· A po investohen tek Air Albania para të pista të familjes Rama dhe të ndonjë fondacioni të dyshimtë?

8 Comments

  1. mik i rames-ti je thithes i palles se metes si rama,vetem te ju japin kokain ty e rames thithni palla e ngjala lalzi,frroku,roshi,doshi,balili,gjelili,habili,tahiri.

 1. ” Edi Rama i ka vënë në dispozicion kompaninë shtetërore Albcontroll, e cila do të financojë një kompani private klienteliste të lidhur me kryeministrin. ” kete nuk e kuptoj ??? Kete nuk e kuptoj . Si do financoj Albocontroll , nje kompani private te lidhur me krye…. ”

  1) Të kujt janë paratë e Air Albania?
  Nuk me intereson fare se te kujt jane . Zvicra , Monako, Luksemburgu , Amerika , Londra e shume vende te tjera jane bere me para te pista. Per mua ka rendesi qe do te krijohet nje shoqeri fluturimi shqiptare dhe qe do paguaj taksat ne shtet . Cdo njeri i zgjuar e kupton se aty do pastrohen para turke dhe shqiptare.
  2) Për llogari të kujt punon Sinan Idrizi?
  Sinan Idrizi eshte ‘sivllau’ i Rezert Thacit qe pastroi parate e Berluskonit dhe te PD. Sinan Idrizi do te pastroje parate e Erdoganit dhe PS.
  3) A po investohen tek Air Albania para të pista të familjes Rama dhe të ndonjë fondacioni të dyshimtë?
  Per familjen Rama jam e sigurte qe JO , per ndonje fondacion tjeter NUK E DI. ( Edhe nje here pak me intereson)

  1. se ju ka kap keq deshira per pushtet qe ta kaloni brez pas brezi ne duart e familjareve ( edhe disa nga familjaret tuaj i njohe shume mire kush, cfare dhe si jane bere. duket qe nuk keni kuptuar gje. o rilindas te duket normale o kokmushk qe vazhdon pushon njerez nga puna si te te teket loqja ? normal qe do e shohesh ate te cmendurin nga trut ( erdoganin ) si vella se per familjet e tjera sju rruhet per aq kohe sa te jeni ne pushtet dhe te keni xhepat mire. pasi vet e tha dhe shoku gramoz eshte ekonomi… hahaha futja sa krahu dmth instaloje injorancen deri ne palce. te tjeret te vuajne ju per qef, normal qe do thuash nuk me intereson se i hap dyert analistit tone artist te bej si sgarbi qe ben retorike nderkohe qe pervete ne vend te bej ndonje te mire rri nxjerr foto nudo neper studjo te bej pak si modern, se te themi te drejten katnaret e lumtur i kane keto “virtyte”. kshuqe vazhdo me nuk me intereson dhe nuk dua ta di. kshu jane vjedh vota qe kane sjell impakt negative. po mire o rilindas edukate shoqerore ( nga ajo e fillores ) 0 e ? doni te kaloni nga hici ne mjeshter pa ber asnje pune vetem me lepirje bythe ?jasha modernizmi juaj, vazhdoni me fajin e ka sala se tjeter gje sdini e keni vertetuar.

  2. madje doni te fshihni faktin qe udheheqesi juaj, madheria juaj, sulltani juaj i ka heq te drejten profesionisteve te bejne c’eshte e mira per vendin e tyre, dhe tani qe e kane kuptuar dhe me budallai gjeni alibi te ndryshme si kjo e vezes qe na iluminoje te gjitheve. prit veliajne te perdore fjalen iluminim tani

   1. Paske shkruar romen o Tiranaas.

    Me ngadale , ore me ngadale se ato qe ke shkruar nuk kane fare te bejne me ate komentin me siper. Ti thjesht po shfryn dufin tend dhe po nxjerr frustrimin .
    Lexoje dhe nje here ate komentin me siper , se mbase e kupton.
    ooo Tiranaaas .

    1. xxxxxxx ik shko lepi bythen e rames se dhjer ish mu ne qitjon me overdoz,frroku po kerkon te mos denohet dhe mos te ankohet prokuroria.frroku i thot po ika un ik dhe ti me gjitha aneta ,gregor e zaho.trego xxxxxx ku e ke videon e babales qe rama me prapanic i beri expertizen.

 2. Sinan Idrizi ka vetem emrin dereziu. Parate jane te Edvin Kristaq Rames dhe Damian Leka Gjiknurit. Perse bashkoi dy superministri Edvin Kristaqi ? Qi or qi or Kristaq -iiiiiiiiiiii., per djalin nga Kudhesi.
  PPP – PaRama – PaRama – PaRama ! Keshtu eshte edhe ky projekt, i njejte me strategjine e bankave qe perlau Edi Rama si ABI Bank, NBG, Tirana Bank etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu