• |
ide | kryesore

Rama shkarkon 6 drejtorë të Hipotekave dhe ALUIZN-it

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar 4 drejtorë Hipoteke dhe 2 të ALUIZN-it. Vendimi në fjalë erdhi në bazë të operacioneve të ndjekura nga Task Forca e Drejtorisë së Antikorrupsionit dhe pas një takimi që kreu i qeverisë zhvilloi me Drejtoret Rajonale të Hipotekave dhe ALUIZN-it.


Sipas News 24, shkarkimet janë bërë për shkak të performancës së ulët.


Prej kohësh Rama ka paralajmëruar shkarkime nga puna për të gjithë punonjësit e administratës që nuk përmbushin kërkesat dhe nuk janë efeçientë në punë, ku në fokus është shërbimi ndaj qytetarëve.


6 Comments

 1. T’ju plotesoi deshirat te gjithe pseistevete thekur ,rrugecerve ,hajduterve duke i vene neper hipoteka qe te majmen edhe keta me radhe deri t’ju mbaroje mandati ne emer te shkarkimeve .

  1. O _ari .

   Kur shkon ti ne hipoteke per ndonje hall te pyesin se je socialist apo i PDs ?

   Je i papare ose me mire je _ar fare.

   1. O budalla rilindas akoma nuk e kuptoni se me edvinin ASKUSH nuk është i sigurtë, të paktën këtu ku jam unë sosialrilindasit e shkretë shprehen se sot jemi në punë nesër nuk i dihet.

    Tani dihet se do të hajë vettveten rilindja se nuk ka mbetur tjetër.

 2. C’fare INJORANCE gazetaresh! Lajm me “shenja konvencionale”!? A kane emer ata dhe c’fare rrethi apo qyteti perfaqesojne?

 3. O–ari-2 po nuk sheh nga veshet ti pa le nga syte nuk sheh ku p[o behet baderdia me te nderruar drejtoret e hipotekave dhe te aluizmit ku ne qytetin ku une banoj brenda nje viti jane nderruar 4 drejtore aluizmi 3 drejtore hipoteke nuk e mewrr vesh i pari te dytin sorollaten njerzit poshte e perpjete jo i ka ngateruar kartat drejtori i pare ,jo i dyti e keshtu me radhe dhe jane bere keto institucione lesh–arapi-.Une nuk shkrova ne koment qe bejne dallime jo i majte ,jo idjathte lexoi mire me radhe shkronjat mos ja fut kot apo e ke pune te paguar kete qe ben .Kjo le te kuptosh qe ne ato institucione ka korrupsion marrin rryshfete sic ka dale dhe neper emisionet investigative prandaj punesohen me radhe te marrin ndonje lek .Qe kjo qeveri qe ti e do aq shume dhe qe paguhesh nga ata ,eshte qeveri kriminelesh ,hajdutesh ,trafikantesh ,rrugecrish ,manjakesh etjetj sa per hyrjen qe i kishe bere komentit tend ke ngaterruar -andrese-

 4. RRofte mbreti, poshte mbreti, keshtu e urojne soc rilindasit RAMEN per meriten se si po drejto qeverine. Por kujt ti besojme?Them vetem largimine denimin e ketyre narko trafikanteve hajdute, qe nuk jane peshq por balena e karavidhe te pa ndreqeshem, kelyshe te poshterish,, komuniste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *