• |

Çfarë goli… “Rastësia” i jep fitoren momentale Francës

Rusi 2018, Sport, Video

Gol me shumë fat për Francën, që merr sërisht kryesimin në Kazan Arena. Paul Pogba ka shënuar një gol rastësor, me nje devijim, me topin që përplset në traversë, por për fatin e keq të Australisë kalon vijën e portës.
Skuadra e Van Marwijk barazoi rezultatin në minutën e 62 me 11 metërsh, i dyti i ndeshjes këtë herë për prekje të topit me dorë. Jedinak barazoi shifrat në 1-1
Franca mori avantazhin në minutën e 58, me ndihmën e VAR për të akorduar 11 metërshin, pas pengimit në zonë të Griezmann.
Sulmuesi i Atletiko Madrid realizoi vetë nga pika e bardhë duke kaluar skuadrën e Deschamps provizorisht në avantazh, në një ndeshje tepër të ekuilibruar.