• |
ide | kryesore

Mbyllet pjesa e parë, Argjentina nuk është më e mirë se Islanda

Rusi 2018, Sport

Ka përfunduar pjesa e parë në Spartak Stadium me rezultatin 1-1. Argjentina e Islanda nuk kalojnë dot njëra-tjetrën në 45 minutat e para për Grupin D.
Islanda ishte nën presion që në fillim të ndeshjes dhe rrezikoi të pësonte edhe në goditjet e Messit dhe Otamendit.
Sergio Aguero shënoi në rastin e parë të paraqitur, duke lëvizur mirë në zonë, e duke goditur fort me të majtën.
Avantazh i Argjentinës në minutën e 19 nuk zgjati shumë. Finnbogason barazon rezultatin në 1-1 në të 23, duke u treguar i qetë para portës.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.