• |
ide | kryesore

Video/Messi çfarë humbet …gabon penalltinë

Rusi 2018, Sport, Video

Në Spartak Stadium rezultatin mbetet 1-1 me Lionel Messin që humbet një 11 metërsh, në ndeshjen e vlefshme për Grupin D. Ylli argjentinas nuk mposht dot portierin e Islandës Halldorsson nga pika e bardhë, pas 11 metërshit të fituar nga Aguero.
Islanda ishte nën presion që në fillim të ndeshjes dhe rrezikoi të pësonte edhe në goditjet e Messit dhe Otamendit.
Sergio Aguero shënoi në rastin e parë të paraqitur, duke lëvizur mirë në zonë, e duke goditur fort me të majtën.
Avantazh i Argjentinës në minutën e 19 nuk zgjati shumë. Finnbogason barazon rezultatin në 1-1 në të 23, duke u treguar i qetë para portës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu