• |
ide | kryesore

Rikthehet në ekran Hugh Jackam

Paparazzi, Slider

Aktori i famshëm Hugh Jackman rikthehet në ekran me filmin “Bad Education”. Projekti frymëzohet nga një histori e vërtetë dhe është shkruar nga Mike Makowsky, ku është inspiruar nga eksperienca e tij.

Historia tregon një mbikëqyrës të një distrikti shkollor që punon për të përmirësuar edukimin e studentëve, duke shfrytëzuar fondet publike për të bërë jetën që ai ka ëndërruar gjithmonë. Në këtë film do të luajë edhe fituesja e çmimit “Oscar”, Allison Janney, ku do të interpretojë menaxheren e shkollës që po shijon të njëjtën mënyrë jetese të protagonistit dhe e ndihmon atë të mbulojë situatën për të mos u zbuluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu