• |
ide | kryesore

Rritet fluksi i kalimeve në Morinë, shtohet personeli dhe sportelet

Lajme, Të fundit

Rreth 2500 shtetas kosovarë kanë hyrë në Shqipëri për të festuar dhe për vizita për Fitër Bajramin.


Sipas të dhënave nga Morina, pritja për të kaluar doganën sipas qytetarëve shkon në 10-20 minuta, ndërkohë që po punohet me pesë sportele dhe personel të shtuar. Fluksi vijon të jetë në rritje.


Me ardhjen e verës shtohen edhe hyrjen e shtetasve kosovarë, të cilët duan t’i kalojnë pushimet në bregdetet shqiptare.

Nga ana tjetër, Rruga e Kombit, përpos protestave, do të bëhet me pagesë, çka do t’i rrisë kostot e pushimeve apo vizitat në Shqipëri nga kjo rrugë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu