• |
ide | kryesore

Mbyllet pjesa e parë në barazim; Navas i pamposhtur, Gonzales shpenzon shumë

Rusi 2018, Sport

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në Samara Arena mes Kosta Rikës dhe Serbisë me rezultatin 0-0. Skuadra e Ramirez ka rezistuar ndaj sulmeve të ballkanasve, falë një Navas deciziv.
Mitrovic e Milnkovic Savic kishin mundësitë më të mira për Serbinë por gjetën në rrugën e tyre portierin e Real Madrid, që ruajti të paprekur portën.
Nuk është se nuk sulmoi Kosta Rika, por mundësitë më të mira të ndeshjes Gonzales i shpenzoi duke goditur jashtë. Edhe Calvo nuk kishte shënjestër më të mirë në të 42-ën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu